Plzeň od samotného počátku utkání naplňovala nálepku mírného favorita. Přerované celý zápas dotahovali její náskok, ale vyrovnat se jim až do posledního hvizdu sudího Hanáka nepodařilo.

Už úvod patřil jednoznačně Západočechům. Ti se rychle ujali čtyřgólového vedení, na které domácí dlouho nenašli pádnou odpověď. V brance Plzně navíc doslova čaroval zkušený gólman Motlík, nad jehož zákroky kroutil nevěřícně hlavou nejeden fanoušek domácích.

Plzeň svého nedělního soupeře převyšovala v rychlosti i v efektivitě křídelních prostorů. V první půlhodině hry svůj čtyřgólový náskok víceméně hlídala a po prvním poločase vedla 12:8.

„Zápas jsme zahájili solidně. Vytvořili jsme si čtyřgólový náskok, který jsme ale měli udržet nebo navyšovat. Bohužel se stal pravý opak,“ řekl na tiskové konferenci trenér hostujícího celku Martin Šetlík.

Do druhého poločasu Přerov zvýšil aktivitu a konečně nutil soupeře k chybám. Díky několika gólům v rychlém sledu a vynikajícímu Petru Štolcarovi v bráně se dostal zpět do zápasu a smazal náskok Plzně na rozdíl jediného gólu. „Musím říct, že Petr Štolcar mě mile překvapil. Druhý zápas po sobě nás výrazně podržel a doufám, že si výkonnost udrží. Zklamala mě ale koncovka. Neproměnili jsme řadu šancí, v domácím prostředí bychom měli dávat třicet gólů,“ postěžoval si kouč domácích Miroslav Frank.

Právě ona rozdílová branka znamenala pro mladý tým trenéra Šetlíka důležité dva body. Přerované se opět mohli spolehnout zejména na Viktora Hastíka, který zaznamenal devět přesných zásahů, na víc než dramatizování utkání to nakonec nestačilo. Plzni lépe fungovala celková souhra, což se na konečném výsledku výrazně podepsalo.

„Utkání jsme ale prohráli i rychlostně. Vlastně celý zápas jsme jen dotahovali, možná nám chybělo i trochu toho štěstíčka,“ uvedl Frank.

Přerov tak prohrál i druhé střetnutí v nové sezoně. Náročný los v úvodu ročníku navíc určil, že ve třetím kole bude hrát tým trenéra Miroslava Franka na palubovce Karviné. O týden později se pak představí v Brně. „Máme před sebou těžké soupeře. Teď bude důležité, abychom dali hlavy nahoru. Musíme hráče udržet při chuti k tréninku, ale hledat motivaci po dvou porážkách není nic jednoduchého,“u­zavřel trenér.

PAVEL MAŠLAŇ

Sokol HC Přerov – SSK Plzeň 21:22 (8:12)

Nejlepší střelci Přerova: Hastík 9/5, Zemánek 4, Kovařík 3, Plšek 3

Nejlepší střelci Plzně: Škvařil 5, Vinkelhöfer 4, Tonar 4

Sedmimetrové hody: 7/5 – 1/1, Vyloučení: 2 – 3. Rozhodčí: Hanák, Novák, Diváků: 213