V první půli však byla k vidění vyrovnaná bitva, která vyvrcholila vedením favorizovaného mužstva ze Slezska o jedinou trefu.

Karviná se od úvodu zápasu mohla chlubit poměrně dobrou defenzivou s rychlým přechodem do útoku a slušnou ofenzivní kombinací. Přerovany to ovšem nezaskočilo, naopak dokázali s favoritem dlouho držet krok.

„První půlka byla vyrovnaná. Obě mužstva předváděla to, co se od nich dalo očekávat. Věděli jsme, že jsme pomalejší než soupeř, proto jsme se snažili hru spíše zpomalovat, aby nás Karviná právě díky své rychlosti nepřehrávala," potvrdil asistent přerovského trenéra Richard Buček.

Přetahovaná z prvního poločasu však po změně stran skončila a karvinští hráči utekli domácím už po pěti minutách druhého dějství na rozdíl čtyř gólů. „My jsme úvod druhého poločasu bohužel nezachytili, a to v podstatě rozhodlo. Karviná si pak víceméně už utkání kontrolovala a myslím, že vyhrála zaslouženě," sdělil Richard Buček.

Přerovští podle jeho slov v rozhodující fázi zápasu nepokryli střelce v nebezpečné vzdálenosti od brány, což Karviná ihned trestala. „Druhým důvodem byly naše technické chyby v útoku. Velice snadno jsme přišli o balon, aniž bychom stačili zakončit," dodal trenér.

Přerov tak po prvních třech zápasech nové sezony nemá na svém kontě ani jeden bod a zčásti tak doplácí na těžký los ze startu tohoto ročníku.

„Přiznám se ale, že tentokrát jsem věřil minimálně v zisk jednoho bodu, protože oslabení Karviné bylo dost citelné. Bohužel se nám nedaří odehrát celý zápas bez výkyvů. Většinou dojde k úseku pěti nebo osmi minut, ve kterém nedáme branku, a soupeř tuto pasáž využívá ve svůj prospěch. Je pravda, že se nám zatím úplně nepodařilo nahradit odchody hráčů, ke kterým došlo před sezonou. To se na hře také projevuje," uzavřel Richard Buček.

Na velice silného soupeře narazí přerovští házenkáři i příští sobotu. Čtvrté kolo totiž odehrají na palubovce KP Brno, tedy týmu, který v dosavadním průběhu ještě nepoznal hořkost porážky.

Přerov – Karviná 25:31 (14:15)