„Zpětně prohra dost bolí, protože když se dívám na video, tak jsme si zasloužili vyhrát. V obraně i útoku jsme byli rozhodně lepší tým, bohužel třetí složka amerického fotbalu nám pokulhávala,“ narážel hlavní kouč Mamutů Radim Dohnal na absenci kickera Večerky z důvodu zranění.

„Výsostné pozice z kopání prostě chyběly,“ pokrčil Dohnal rameny.

Jeho tým začal skvěle. Jiří Kolečář si doběhl pro touchdown, který přesným kopem potvrdil Pavel Kleisl. Díky safety šel Přerov do druhé čtvrtiny s vedením 9:0.

V další části hosté snížili, ale ještě tři minuty před poločasem vedli Mammoths o osm bodů, když 14yardový pas quaterbacka Stokláska zužitkoval v endzóně Filip Novotný – 15:7.

Jenže Ostravě se podařilo opět snížit na rozdíl jediného bodu. Hosté pak ve čtvrté čtvrtině rozhodli o osudu utkání dvěma dalšími touchdowny. Steelers odjeli z Přerova s výhrou 28:15.

„V útoku se nám dařilo hýbat s míčem oproti minulým zápasům, ale chyběla koncovka a mrzí mě několik nezachycených balonů, protože zápas by vypadal úplně jinak. Obrana hrála výtečně až na dvě chyby a trochu polevila po zranění Jiřího Kolečáře, který letos na hřišti dominuje,“ hodnotil Radim Dohnal.

Druhou výhru sezony budou chtít Přerované vybojovat už tuto sobotu v Pardubicích nad tamními Stallions. A tentokrát nebudou v roli outsidera.

„Ambice zůstává stejná jako na začátku sezony. Bavit se fotbalem. Žádné vysoké laťky jsme nenastavovali,“ má Dohnal na mysli třeba účast v semifinále. „Bylo by to pěkné a možnost tam stále je,“ uzavřel.

Přerov Mammoths – Ostrava Steelers 15:28 (9:0, 6:14, 0:0, 0:14)

Body: Kolečář 6, Novotný 6, Kleisl 1, safety 2 – Pekara 6, Řeháček 6, Feranec 6, Šimečka 6, Římanek 4.