Výborná organizace, skvělé zázemí, kvalitně připravené tratě, nádherné prostředí, to vše mezinárodní biketrialová federace ohodnotila jako nejlepší letošní mezinárodní podnik.

Chyběla jen větší účast jezdců ze vzdálenějších evropských zemí, které asi ovlivnil podzimní termín krátce po MS.

Z přerovského klubu se však na start postavilo kompletní trio. Matěj Popelka v juniorech chtěl ve Znojmě prolomit blok ze světového šampionátu a zajet konečně medailovou pozici.

S klouzavými sekcemi ve vlhkém prostředí se však úplně neztotožnil, hodně chyboval a v polovině závodu po prvním kole ztrácel na třetí místo jediný trestný bod. Ve druhém kole svou jízdu zlepšil, nakonec to ale nestačilo.

Konečná tříbodová ztráta znamenala pro Matěje opět „jen" bramborovou medaili a prodloužení čekání na juniorskou medaili. Vítězem juniorů se stal suverénní Lotyš Dermaks.

Adam Procházka startující s bratrem v dospělé kategorii Senior doplatil na nevydařený začátek závodu. Nepovedená úvodní sekce a dva pády těsně před koncem na přírodních sekcích se projevily i na psychice.

Adam v sobotu nepředváděl tak jistou jízdu jako na srpnovém světovém šampionátu a po prvním kole zůstával daleko za očekáváním. Jako zkušený závodník však ve druhém kole zabojoval, zvedl se a poskočil o tři příčky na konečné hezké, ale nepopulární 4. místo.

Pro Pavla Procházku je Znojmo oblíbená lokalita. Podle toho také vypadal jeho vstup do závodu. V prvním kole až na jednu výjimku projel všechny sekce a v polovině závodu tak s minimálním náskokem vedl. Ve druhém kole však přišla krize, psychické rozhození a série tří pádů po sobě. Pavel tak vedoucí pozici neudržel a propadl se na konečné třetí místo.

„Závod byl perfektně rozjetý, doteď přesně nevím, co se stalo, že jsem tak začal kazit. Je to škoda, ale bronzová medaile je také super a jsem za ni po nepovedeném MS a zraněném koleni moc rád!" Pavel tak rozšířil svou sbírku medailí z evropských šampionátů na 7 kusů.

Vítězem kategorie Senior se ve Znojmě stal Tomáš Kalůs ze Slovenska, stříbro bral reprezentační kolega Karel Brambora.