V Račicích bojovalo o nominace a cenné kovy třináct přerovských závodníků na tratích o délce 200, 500 a 1000 metrů na singlech i deblech. Na evropský šampionát juniorů se podívají Vojtěch Macháček a Denisa Janáčková. V kategorii do 23 let se nominoval i Vojtův starší bratr Jan, který momentálně závodí v barvách Dukly Praha.

V kategorii juniorů Vojtěch Macháček kromě nominace získal i tři bronzové medaile. Jednu na singlu na 500metrové trati. A zbývající dvě společně s Filipem Jahodou ze Sparty Praha na pětistovce a kilometru.

Albert Šimek jako mladší junior společně s Ondřejem Hirschem z Kojetína vybojovali druhé místo na 1000 metrech.

Linda Nosková na tréninku v Přerově pod vedením Tomáše Krupy.
Nosková má nakročeno do stovky. Z Makarské stihla i Imagine Dragons

Mezi dorostenci získal z Přerova nejvíce medailí Ondřej Neradil a to na singlkánoi na 1000 metrů. A společně s Honzou Novákem získali pro Přerov na 500 metrech bronzové medaile.

Avšak v tomto závodě je předčil o rok mladší Vítek Příkopa, který společně Martinem Nováčkem z Týna nad Vltavou získali stříbrné medaile.

V kategorii kanoistek na dvoustovce zvítězila Denisa Janáčková a s Lenkou Kotkovou společně získaly bronz na 200 metrech a stříbro na 500metrové trati.

V nově vytvořené kategorii starších žáček, která vznikla kvůli velkému počtu závodníků v žákovských kategoriích, se na bedně dvakrát umístila Laura Csomová. Poprvé na 500 metrech, kde si dojela pro první místo, a o den později dopádlovala na druhém místě na trati 200metrové.

Memoriál L. Němce a V. Zbořila v Želatovicích v roce 2017.
Do Želatovic opět míří Sparta, Plzeň či Sigma! Memoriál čeká jubileum