Ten by se má odehrát v týdnu od 11. do 17. října a zúčastnit by se měly jak chlapecké, tak i dívčí tenisové naděje do 18 let z různých koutů světa.

„Termín nám vyhovuje, protože naše mládež má v té době kondiční tréninky nebo jezdí na soustředění, takže jí nebudeme blokovat zamluvené hodiny v hale,“ nastínila manažerka pořádajícího TK Precheza Přerov Daniela Huťková.

Zbrusu nová tenisová hala se tak dočká prvního velkého turnaje. „Fitko už máme v hale zprovozněné, šatny fungují, dodělávají se třeba sauny. Následovat bude zhotovení restaurace tak, aby dávno před turnajem bylo vše připraveno,“ dodala Huťková.

Zubr Cup s Noskovou?

Divácky atraktivnější však bude tradiční Zubr Cup, který se letos uskuteční poslední týden v srpnu. V neděli 22. srpna odstartuje kvalifikací, hlavní soutěž je pak na programu od úterý do neděle 27. srpna.

Co je však nejdůležitější, na rozdíl od loňského ročníku by se do areálu měli opět dostat také diváci.

„Věříme, že opatření už letos budou o dost mírnější. Tlak od ITF už není takový jako loni, kdy jsme lidi nemohli pouštět do areálu a přísně se například všem měřila teplota. Pomohlo i to, že spousta hráček už covid prodělala nebo je naočkována,“ řekla manažerka TK Precheza.

Klíčové pro pořádání antukového klání bylo podle ní také to, že hlavní partner zůstal akci věrný.

„Jsme rádi, že nám pivovar zůstal nakloněn, protože to pro něj bylo těžké období,“ doplnila Huťková.

Tahákem by měla být účast hlavně domácí hvězdičky a nedávné vítězky juniorského Roland Garros Lindy Noskové, která by mohla patřit mezi favoritky turnaje.

„Ve stejnou dobu se budou hrát další čtyři turnaje s dotací 15 000 dolarů po Evropě, protože se toho hodně přesouvalo z května nebo června. Zatím tedy těžko říct, jaké bude obsazení. Doufáme ale, že Linda bude moct hrát a vyhraje,“ uzavřela Daniela Huťková s úsměvem.

Přerovský antukový turnaj je tradičním odrazovým můstkem pro budoucí české tenisové hvězdy. V minulosti zde uspěly Petra Kvitová, sestry Plíškovy, Markéta Vondroušová, Barbora Krejčíková a další.