Vrcholový turnaj sezony začíná v pátek 4. února, kdy se rozehrají zápasy prvních kol. Program bude pokračovat v sobotu odehráním většiny utkání včetně semifinále. Vrchol mistrovství v podobě finálových klání je pak plánován na nedělní dopoledne.

Turnaj se uskuteční ve sportovní hale TJ Spartak Přerov (U Tenisu 16), která se na tři dny promění ve výkladní skříň českého badmintonu. Za celý šampionát se odehraje na 150 zápasů od dvouher po čtyřhry.

„V Přerově je spousta lidí, kteří badminton hrají jako amatéři, a náš klub dlouhodobě startuje ve druhé nejvyšší soutěži. Tento sport se stává díky své rychlosti a fyzické náročnosti čím dál oblíbenějším. Bylo tedy načase přivést do Přerova velký turnaj a představit badminton v celé jeho kráse široké veřejnosti,“ říká ředitel turnaje Jiří Pavelka.

Diváci budou mít možnost vidět v akci ty nejlepší hráče z celé České republiky. Hala bude pro ně otevřena po celou dobu konání turnaje za symbolické vstupné.

„Očekáváme účast obou našich olympioniků z Pekingu, Petra Koukala a Kristíny Ludíkové, a kompletní české špičky,“ dodává Jiří Pavelka.

Přitom Petr Koukal bude obhajovat své čtyři zlaté medaile z let 2007 až 2010 a Kristína Ludíková titul z roku 2010. Barvy Přerova se chystá hájit Zuzana Pavelková. Ačkoliv věkem stále patří mezi juniorky, chtěla by stejně jako vloni dosáhnout na medaile.

„Srdečně zveme všechny příznivce tohoto dynamického a živého sportu k návštěvě mistrovství. Přijďte povzbudit hráče a vytvořte pro ně nezapomenutelnou atmosféru,“ zve diváky Jiří Pavelka.

Jak je tedy patrné, v Přerově se začátkem února chystá přehlídka toho nejlepšího, co český badminton nabízí.