Do Ostravy odjížděla coby průběžně druhá v letošních republikových tabulkách. V rozběhu na 60 m překážek si pohodlně doběhla pro vítězství a hladce tak postoupila do finálového běhu. Navíc si už rozběhovým časem 8,75 s vylepšila osobní rekord a o jednu setinu také přerovské maximum žen do 22 let.

Finále bylo značně vyrovnané a naplnila se atletčina slova, že překážky jsou nevyzpytatelné. S přehledem zvítězila kopřivnická Tkáčová v nejlepším letošním českém výkonu 8,49 s, za ní se ale děly věci.

Hned další tři závodnice doběhly takřka současně, Válková si dokonce chvíli myslela, že zůstane bez medaile. Nakonec byl ale výrok rozhodčích v její prospěch, časem 8,66 s znovu vylepšila své vlastní maximum a také absolutní přerovský rekord, který byl v držení Heleny Tomkové od roku 2015 a měl hodnotu 8,69 s. Další dvě závodnice se za Válkovou srovnaly v rozmezí pouhých dvou setin sekundy.

Zdroj: Youtube

Dorostenka Skřečková sedmá

Spokojená byla také dorostenka Tereza Skřečková. Hned prvním pokusem posunula přerovské maximum v trojskoku, když zapsala 11,22 m. V dalších pokusech se jí tolik nedařilo, dvakrát dokonce přešlápla, ale ještě závěrečným pokusem dokázala na svůj výkon navázat, když skočila 11,20 m. Byl to teprve její druhý start v této disciplíně a hned obsadila krásné sedmé místo na MČR.

Desátý byl v dálce dorostenců David Hastík. Letos mu to ulétlo hned na prvních závodech, když si vytvořil osobní rekord 642 cm. Při svých dalších startech na tento výkon ne a ne navázat. Přesto celou sezónu ale předváděl vyrovnané výkony, všechny závody skákal okolo 625 cm. A to i tentokrát, nejdelší měřený pokus měl 620 cm.

O přerovský rekord a prolomení minutové hranice znovu usilovala na trati 400 metrů dorostenka Tereza Tichá. Ani tentokrát jí to nevyšlo, za svým osobním rekordem zaostala jednu desetinu a za 60,12 s brala 15. místo.

Dorostenecká štafeta SK Přerov, zleva Bürglová, Školová, Vojtěchovská a Hrazdirová.Dorostenecká štafeta SK Přerov, zleva Bürglová, Školová, Vojtěchovská a Hrazdirová.Zdroj: SK Přerov

Stejného umístění dosáhla také štafeta dorostenek na 4x200 m. Kvarteto Daniela Vojtěchovská, Barbora Bürglová, Kateřina Hrazdirová a Adéla Školová zvládlo čtyři kola za 1:53,96 min.

O nadcházejícím víkendu je na programu MČR žactva a ani na něm nebudou chybět zástupci přerovské atletiky.

Fotbalisté Lipníku nad Bečvou (v červeném) v přípravě proti Beňovu.