S devítikilome­trovým okruhem se nejrychleji popasoval Radoslav Šíbl z Ekodrillu Zlín.

Časem 38 minut a 57 sekund tak stanovil první traťový rekord. Tempo udával již od začátku závodu a svým soupeřům nedal vůbec žádnou šanci.

Ze skupinky Šíblových pronásledovatelů se před cílem utrhl přerovský běžec, který ale hájí barvy AK Kroměříž, Tomáš Blaha.

Cílovou čáru protnul v čase 39:15 min a bral celkové druhé místo. V kategorii B (muži 40 – 49 let) zvítězil.

„V kategorii jsem sice vyhrál před stále se lepšícím Petrem Kučerou, ale dlouho jsem tahal za kratší konec provazu. Radek Šíbl šel dnes nekompromisně za absolutním vítězstvím a nedal nikomu šanci. Bohužel se mi nepodařilo se dostat s ním do kontaktu a znepříjemnit mu bezva kros. Je známo, že v terénu je hodně nebezpečný. Ale příště ho dám," ohodnotil svůj výkon Tomáš Blaha.

Jen 13 sekund zpět za ním zůstal grymovský Petr Kučera, což pro něj znamenalo v kategorii B druhé a celkové třetí místo. Stupně vítězů v kategorii B doplnil Marek Štěpán ze Sokola Týn nad Bečvou (43:00 min).

Pro druhé místo v kategorii A (muži do 39 let) si doběhl Radek Polák reprezentující AD Team (40:10 min). O třetí místo se „porvali" borci z TJ Ligy 100 Olomouc – o dvě vteřiny byl v cíli nakonec rychlejší Stanislav Krajča (41:05 min) před Janem Lachnitem.

JAKUBÍČEK Z SK PŘEROV DEVÁTÝ

SK Přerov měl v celém startovním poli pouze dva zástupce. Dobře si vedl Jan Jakubíček, který se sice specializuje na střední tratě na dráze, ale několikrát už dokázal, že umí i vytrvalostní závody. V sobotu bral v kategorii A šesté místo a celkově byl devátý (43:15 min). Druhý ze zástupců Sportovního klubu Michal Jančík obsadil v „áčku" osmnácté místo (52:01 min).

V závodu žen dominovala drnovická Zuzana Svobodová, která zvítězila s velkým náskokem před Andreou Jelínkovou z Olomouce. Svobodová běžela čas 48:25 min a nastavila tak laťku poměrně vysoko i pro další ročníky. Jelínková byla v cíli téměř o čtyři minuty později (52:36 min). Třetí místo obsadila bývalá přerovská atletka, která se už ale pár let věnuje triatlonu, Alena Losertová (Zapro Team). Její čas byl 53:56 min.

Vítězkou kategorie G (ženy 40 – 49 let) se stala Gabriela Krčmářová ze SRTG Prostějov (55:56 min). Druhé místo brala Irena Moničová z teamu Mattoni Freerun (59:38 min) a na třetí pozici se umístila Iva Podjuklová z SK Hranice (1:02,51 min).

„Všem běžcům děkujeme za účast a těšíme se na viděnou na některém z dalších běhů, které budeme v letošním roce pořádat. Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje se k nám do Přerova vrátí v roce 2017 ještě dvakrát – nejprve v květnu, kdy se uskuteční Nadační běh Mamut, a poté v listopadu, kdy pořádáme tradiční Běh 17. listopadu," uvedla Martina Koutňáková z SK Přerov. (red)