Přítomní byli zvědaví na výkon družstva vedeného zkušenou kapitánkou Ditou Gálikovou, které před nedávnem doplnila ještě Kristýna Pastulová po návratu z mistrovství světa. Tým kouče Sirvoně se ale zatím spíše sehrává a na palubovce to bylo v některých okamžicích ještě znát. Holky sice bojovaly, ale na loni šestou Ostravu to zatím ještě nestačilo.

PVK Přerov Precheza – TJ Mittal Ostrava 1:3 (-19, 15, –23, –21)

Úvod střetnutí byl poznamenán špatným příjmem domácích, čehož Mittal vyžil a v prvním technickém time-outu vedl 8:5. Přerov následně z jeho náskoku ukrajoval bod po bodu, až donutil ostravského trenéra Kozla k oddechovému času za stavu 14:14. Následně šla domácí děvčata i do vedení zásluhou Cebákové. Soupeře to ale nepoložilo, ba naopak a domácí lodivod Sirvoň musel také přerušit hru, dvakrát. Za stavu 17:18 a následně 18:22. To už se ale lámal chleba prvního setu a na palubovce se místo Cebáková objevila juniorka Skalová, která však byla následně zablokována a Ostrava tak vyhrála úvodní sadu 25:19.

Po změně stran se domácím hned z kraje povedla šňůra osmi bodů v řadě, když byla na podání Ticháčková. Vytvořili si tak luxusní náskok, ze kterého vyžili celý druhý set. Soupeře na rozdíl menší než 7 bodů nepustili a zvítězili 25:15.

Úvodní půle třetího dějství byla téměř na chlup stejná jako začátek prvního setu, ale v opačném gardu. Přerov šel hned v úvodu do vedení a svého maxima dosáhl za stavu 8:3, 10:5 a ještě i 13:8. Poté jakoby se něco zlomilo. Precheza se dostala do útlumu a poprvé srovnáno bylo při skóre 14:14 jako v úvodním setu. Cebáková následně smečovala do autu a Mittal už vedl. Oba celky se poté až do samotného závěru tahaly o každičký bod, kdy více štěstí nakonec měly svěřenkyně Jiřího Kozla a po nejtěsnějším vítězství 25:23 se ujaly i vedení 2:1 na sety.

Do čtvrté části hry měly lepší vstup Přerovanky, ale až z tříbodového vedení se dlouho neradovaly. Hosté šli kolem desetibodové hranice do mírného vedení a kouč Sirvoň začal točit se sestavou. Na hřiště poslal opět Skalovou a po chvíli i druhou nahrávačku Skřičkovou, která se však na placu dlouho neohřála a zpět se tak vrátila Ticháčková. Ostrava tohoto točení hráček a hledání optimální sestavy využila ke zvýšení náskoku až na 10:15. Precheza jen stěží stahovala své manko, ale v závěru se to přece jen podařilo a za stavu 20:22 mohla jít na kontakt. Jenže Ticháčková si neporozuměla se smečující Murčinkovou, ta jen naprázdno promáchla a míč padá na domácí polovinu. Každý z přítomných diváků už asi tušil, že je konec. I když v zápětí Murčinková snižuje na 21:23, Gáliková je následně zablokována a Skalová smečuje jen do pásky. Je tedy rozhodnuto, body putují do Ostravy po vítězství 3:1.

PVK Přerov Precheza: Ticháčková, Gáliková, Murčinková, Cebáková, Gambová, Pastulová, libero Zajícová – Skalová, Nucová, Skřičková. Trenér: Vladimír Sirvoň.

TJ Mittal Ostrava: Hermannová, Holišová, Langová, Polášková, Elblová, Pinková, libero Spíčilová – Mayerhoferová, Michalíková, Krotká. Trenér: Jiří Kozel.

Jak sám přerovský kouč Vlado Sirvoň po utkání řekl, jeho týmu stále chybí sehranost, a tak na středu domluvil přípravné utkání v Brně. Druhé kolo extraligy je poté na programu o víkendu, když v sobotu Přerov zajíždí pod Ještěd do Liberce.