V rozběhu na 60 m překážek se Tomková blýskla časem 8,73 s a byť si ve finále o něco málo pohoršila (8,82 s), na konečné umístění to vliv nemělo. Přerovská atletka tak předvedla dva své nejlepší letošní výkony. K finálovému úspěchu na překážkách přidala ještě 12. místo v dálce (554 cm).

Desátá v závodě koulařek byla Barbora Zatloukalová. Přestože se jí příliš nedařilo (11,70 m), tak potvrdila, že i coby juniorka patří mezi českou vrhačskou špičku.

Správně načasovanou formu měl sprinter Lukáš Lehocký. V běhu na 60 m obsadil 17. místo ve svém letošním nejlepším výkonu (7,20 s). Na překážkách ho napodobil Martin Ligocki, který obsadil 23. pozici rovněž v letošním nejlepším výkonu (9,12 s). Ve stejné disciplíně nám stejné umístění patří i mezi ženami, a sice zásluhou Adély Balůskové (9,54 s).

Závěr celého šampionátu z přerovského pohledu vyšperkovala mužská štafeta na 4×200 m. Kvarteto Jakub Maťa, David Drštička, Rostislav Mališka a Lukáš Lehocký obsadilo ve svém rozběhu druhé a celkově skvělé šesté místo, když vylepšilo o další 2,5 sekundy přerovský rekord! Jeho nová hodnota je 1:33,74 min.