"Na Vánoce se moc těším, protože jsou pro mě důležité. Být tady s mou rodinou a mým přítelem je pro mě speciální a těším se na to," říká Barbora Strýcová, která si při předávání cen Zlatý kanár v Přerově přišla pro ocenění za nejdynamičtější postup na žebříčku WTA. Z jednačtyřicátého místa během letošního roku poskočila na dvacáté. Jako hráčka fedcupového týmu si odnesla i hlavní cenu – Zlatého kanára a obdržela rovněž cenu prezidenta Českého tenisového svazu pro olympijské medailisty.

A jaký je její vztah k vánočním svátkům a tradicím? Na Štědrý den se prý jako malé dítě vždycky moc těšila.

„Měla jsem v břiše vždycky takové ty motýly z očekávání, že už bude Štědrý den," směje se při vzpomínce.

Doma prý dodržují všechny zvyky.

„Zdobíme stromeček, lijeme olovo a pouštíme po vodě skořápky z ořechů. Snažíme se jít také do kostela a zapálit svíčku. Všechny tyto zvyky tedy ctíme a uděláme to i letos," dodává.

Snová sezona

Na pečení cukroví prý ale letos příliš času neměla.

„Snažím se vždycky upéct aspoň perníčky, ale teď jsem to časově nezvládala, takže je dělala máma," přiznává.

Během svátků si prý nechce nechat ujít tu pravou vánoční atmosféru a určitě se půjde podívat i do města na trhy.

Svou letošní sezonu považuje Barbora Strýcová za snovou.

„Byla moje nejlepší a prožívala jsem ji hodně emotivně. Bylo to dlouhé, ale rozhodně to stálo za to. Spousta zápasů byla dojemných, ale asi nejvíce jsme si to užívaly s Luckou na olympiádě v Riu, kdy to bylo opravdu neuvěřitelné. Ale i v Dubaji nebo Birminghamu – podařilo se mi porazit i hráčky, které jsem nikdy předtím neporazila. Byla to spousta zápasů, které jsem vybojovala a měla z nich radost," líčí.

A co by si sama pro sebe přála pod stromeček? „Abych byla zdravá, byla pořád tak pilná k práci a vážila si toho, co mám kolem sebe," uzavírá.