Královo Pole už dokázaly porazit na jeho palubovce 9. února. Pokud zopakují stejný výkon, svého středečního soupeře přeskočí v tabulce o 5. – 8. místo o dva body. Přerovanky totiž v hale Vodova zvítězily jasně 3:0 a suverénní výsledek zopakovaly i v sobotním duelu s Ostravou.

Nyní už jde o hodně. Elitní šestka znamená nejen lepší výchozí pozici pro play-off, ale také šanci na příjemnější „reparát“ v případě vyřazení ve čtvrtfinále. Zubřice by totiž ještě mohly hrát o páté místo.

„Budeme se snažit navázat na poslední výkony a v tomhle brněnském týdnu získat co nejvíce bodů, abychom dokázali, že i s nejlepšími můžeme hrát parádní volejbal a bojovat klidně o páté nebo šesté místo,“ plánuje trenér Přerova Radim Vlček.

Forma jeho týmu stále roste, což je před blížícím se play-off a nejdůležitějšími extraligovými duely výborná zpráva. Na hru Zubřic se navíc dá dívat.

„V posledních třech zápasech máme vzrůstající tendenci, hrajeme něco atraktivního, snažíme se hrát pestrý volejbal,“ pochvaluje si Vlček.

Zároveň by rád fanoušky pozval na sobotní utkání proti brněnským Šelmám, které sice kralují skupině o 5. – 8. místo, naposledy však v brněnském derby doma podlehly Královu Poli 2:3. Sobotní mač je na programu v městské sportovní hale také od 18 hodin.