„Jsou to dva důležité body, které nám můžou hodně pomoct," řekl po nedělním utkání Richard Buček, trenér Sokolů. Mohlo ho navíc těšit, že vítězství o sedm branek Přerovu hodně nahrává do karet. „Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit skóre ze vzájemného utkání. Už proto můžeme být spokojeni," připustil.

Sokoli se prezentovali agresivní obranou, která dělala soupeři problémy.

„Na zápas jsme se připravovali stejně jako na Hranice. Říkali jsme si to, co na jakého hráče máme hrát a zvlášť v prvním poločase nám to vycházelo opravdu dokonale. Věděli jsme, že jejich nejúdernějším hráčem je Reček na levé spojce. Jak Kamil Zemánek, tak i Mojmír Valášek ho v první polovině perfektně vymazali. Trošku jsme však zaspali u Bajgara, který nás školil, i když jsme si řekli, že do něj musíme chodit," pověděl kouč.

Přerované jsou si vědomi, že mají před sebou ještě dost zápasů, ve kterých půjde o všechno.

„Udělali jsme důležitý krok k záchraně, ale jsou ještě tři kola do konce základního programu soutěže. Kopřivnice má doma Brno a Zlín. Může teoreticky udělat čtyři body. My můžeme oba zápasy prohrát a budeme tam, kde jsme byli. Čeká nás duel v Zubří a pak doma s Jičínem. Musíme jít do těch utkání úplně na doraz," zdůraznil kouč Buček.

Ambice jsou jasné.

„Potřebujeme získat alespoň dva body, abychom si udrželi ten kýžený náskok. Pak nás čeká nastavba, což je deset utkání, ve kterých se hraje o dvacet bodů. Vůbec není nic rozhodnuté. Naším cílem je se dostat z toho srabu. S kluky jsme si řekli, že půjdeme od zápasu k zápasu a nebudeme řešit kolik chceme a v jakém období získat bodů," dodal muž, který zastává v klubu i pozici jednatele.