Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Přerov získal doma jen jeden bod

PŘEROV - Vodním pólistům KVP Přerov se sezona nevydařila a o setrvání mezi českou elitou musejí bojovat v baráži s Hradcem Králové. Ten se na nejdůležitější část sezony patřičně posílil a o víkendu 2. a 3. června přijel do Přerova k úvodním dvěma utkáním. Domácím naopak chyběly dva hráči ze základu a bylo to znát.

4.6.2007

Vodní pólisté KVP Přerov ve svém bazénu rozehráli baráž o první ligu proti posílené Slavii Hradec Králové, ale úvodní dvojutkání se jim vůbec nepodařilo a získali jen bod za remízu 9:9.Foto: DENÍK/David Klein

KVP Přerov Slavia Hradec Králové 9:9 (1:3, 2:1, 2:3, 4:2)

Do utkání lépe vstoupili hosté. Ve třetí minutě se ujali vedení, ale Přikryl odpověděl. První osmiminutovka však vyzněla pro Slavii, která vedla 3:1.

Ve čtrnácté minutě bylo vyrovnáno, ale před druhou půlí měl jednobrankovým náskok přece jen soupeř. Ten po změně stran odskočil až na tři góly a s domácími to vypadalo zle.

Na začátku poslední čtvrtiny snížil Přikryl na 6:7, ale Hradec bleskově odpověděl. Přerov naštěstí nástup zachytil a kapitán Jiří Otáhal dvěma trefami snížil opět na rozdíl jediné branky.

Vzápětí si vzaly oba týmy oddechový čas a schylovalo se k dramatické koncovce. Tři sekundy před koncem utkání si domácí pólisté vykoledovali přesilovou hru a Komínek rozhodl o dělbě bodů.

Branky: Přikryl 4, Chromčík a J. Otáhal po 2, M. Komínek.

KVP Přerov Slavia Hradec Králové 9:12 (2:2, 1:4, 4:3, 2:3)

Úvod druhého střetnutí byl vyrovnaný a po první čtvrtině svítil na ukazateli skóre stav 2:2. Druhou část hry ale jednoznačně ovládla Slavia, která se čtyřikrát trefila, kdežto Přerov jen jednou.

Po přestávce jako první skórovali hosté a odskočili již na děsivé čtyři branky. Přerovští pólisté se ovšem nevzdávali a do konce třetího dějství snížili na rozdíl dvou gólů.

Jenže hned na začátku poslední osmiminutovky jim soupeř opět odskočil a bylo po nadějích na bodový úspěch.

Branky: Chromčík a M. Komínek po 2, R. Otáhal, J. Koplík, P. Novák, Küschner, J. Otáhal.

Sestava: Ludvík - Hrbek, T. Přemyslovský, R. Otáhal, J. Koplík, P. Novák, Küschner, M. Komínek, J. Otáhal, Přikryl, Chromčík, Fulín.

Trenér KVP Přerov Tomáš Hlobil po domácím dvojutkání řekl: „Oba zápasy byly velice podobné. V úvodním měření sil jsme však lépe hráli přesilovky a po neustálém vedení soupeře se nám podařilo v poslední sekundě vyrovnat. Měli jsme problémy se sestavou, kdy nám chyběli dva klíčoví hráči Robert Adolf a Tomáš Tóth. Soupeř nás příliš nepřekvapil, ale je třeba si uvědomit, že má hráče na hostování z mistrovského týmu Strakonic a ze druhé francouzské ligy. Přesto v obou zápasech, kdyby se podařilo všechno zúročit na sto procent, tak bylo možné uhrát více než jeden bod. Do Hradce pojedeme už asi s kompletním kádrem. Jenže vzhledem k tomu, že další dva hráči ze základu oznámili po sezoně ukončení kariéry, musíme rozhodnout, jestli v té oslabené sestavě, kdy se příští rok bude hrát se čtyřmi mladšími dorostenci, má smysl působit v první lize a nebo jestli není rozumnější hrát ligu druhou, vyrovnané zápasy s případným postupem, aby ti dorostenci měli možnost dozrát, protože v nejvyšší soutěži by bylo od začátku jasné, že dvě třetiny utkání se jedou prohrát.“

Voliči z některých okrsků v Přerově zamíří k urnám jinam

Už v pátek 20. října úderem druhé hodiny odpoledne se otevřou volební místnosti a lidé budou moci vhodit svůj hlas kandidátům do Poslanecké sněmovny. V Přerově se bude volit jako obvykle v jednapadesáti okrscích, některé z nich ale občané nenajdou na tradičních místech.

Řidič se zranil při nehodě, do auta ještě narazil cyklista

Jako ze špatného filmu. Tak by se dal nazvat sled událostí během dopravní nehody, která se stala v pondělí dopoledne na silnici v Tovačově.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Derby opět ovládl Přerov. Výhru hostů řídil oslavenec Plášek

Derby Přerov umí. I druhé vzájemné utkání Zubrů s prostějovskými Jestřáby přineslo výhru Přerovanů. Ti měli po většinu duelu navrch a nakonec si z Prostějova odvezli tři body za výhru 2:1. U obou gólů Přerova asistoval veterán Plášek, který v den utkání slavil 44. narozeniny.