Kvalita na tomto postu je na straně brněnské Komety všeobecně známou záležitostí.

Přerovskou bránu bude o víkendu hájit Antonín Mac.

Gólman ročníku 2000 patří mezi nejmladší hráče ligy, přesto právě on může KVP dotáhnout za vysněným zlatým hattrickem.

„Myslím, že jsme fantasticky připravení, akorát to bude záviset i na mě. Chlapi jsou na tom ale absolutně suprově, v obraně a v útoku nebude chyba,“ má jasno vodní pólista, jemuž spoluhráči vtipně přezdívají podle Macintoshe, slavného a spolehlivého osobního počítače.

Basketbalisté Lipníku. Ilustrační foto
Kam za sportem? Vodním pólistům startuje semifinále!

Pokud tedy Antonín Mac zůstane věrný této přezdívce, budou mít Přerované velkou šanci postoupit do finále. Zvládne mladý gólman tlak play-off?

„Příprava byla těžká, zvlášť pro mě. Jsem nejmladším přírůstkem a dá se říct, že jsem nejmladší v celé lize. Snad to pochytám. Těším se, jsem nervózní, trošku se bojím, ale snad to vyjde,“ říká Antonín Mac před domácími duely s brněnskou Kometou.

Proti té už si v sezoně zahrál a nebyly to nejpovedenější zážitky. Přerované od Brňanů ve dvou ligových zápasech inkasovali pokaždé dvanáct branek. V poháru dokonce osmnáct.

„Jsou hodně rychlí, ale když si to chlapi pohlídají, tak to bude v pohodě. Mají těžké střely pod ruku, ale to ještě dopilovávám,“ prozradil Antonín Mac.

Se spoluhráči absolvoval pětitýdenní soustředění v přerovském bazénu, během nějž se borci chystali cíleně na semifinále. Jak vypadá taková příprava v podání gólmana?

„Šlapu s těžkým barelem nad vodou, hodně se na mě střílí, trénují se přesilovky, abych se v brance naučil přesuny. Je to hodně o technice, musím trénovat na střely z první,“ ví dobře Antonín Mac.

Přerované jsou odhodlaní v semifinále uspět a dokázat, že i Kometu umí porazit. A přerovský „Macintosh“ bude chtít zavřít klec.

Sobotní duel je v Přerově na programu od 17.20, nedělní utkání startuje v 11.45.

Vodní pólisté Přerova. Ilustrační foto
Třes se, zlatý hattricku! KVP jde o víkendu na Kometu