PVK Přerov Precheza – SK UP Olomouc 1:3 (-21, –16, 25, –20)

Už před letošním prvním pohárovým zápasem přerovských hráček se nechal kouč Sirvoň slyšet, že to tým bude brát spíše jako přípravu. V úvodním střetnutí přešel přes Šternberk a v dalším kole, které se už hraje na dvě utkání, narazil na rivala z Olomouce.

První zápas v Přerově zvládl lépe soupeř. Úvodní set vyhrál 25:21 a druhý už jasně 25:16. Ve třetí sadě vedly domácí hráčky až 20:11, vývoj si ale samy zdramatizovaly. Zvítězily až 27:25 a snížily stav zápasu na 1:2. Ve čtvrtém dějství se oba celky tahaly až do stavu 15:15. Závěr zvládly lépe vysokoškolačky, vyhrály 25:20 a celkově 3:1 na sety.

„Olomouc hrála vcelku klidně. Jen ve třetím setu jsme ji zatlačili servisem a podařilo se nám uskočit. Poté opět přišla naše stará bolest, kdy jsme své velké vedení prohospodařili. Hráčky nebyly schopné si připravit pozici a trefit se do hřiště. Naštěstí jsem si ještě nechal do koncovky nějaké oddechové časy a střídání, tak to tentokrát vyšlo. Je to ale vážné upozornění, abychom se tyto koncovky naučili a dokázali je psychicky zvládnout,“ konstatoval po první pohárové porážce trenér Vladimír Sirvoň.

Odveta je na programu až ve středu 16. prosince od 17 hodin v hale UP Olomouc.