„Původně jsme měli v plánu akci udělat hned v zimě opět uvnitř, ale nebylo nám to umožněno. Takže jsme ji museli přesunout. Vybrali jsme jedno město v Čechách a jedno na Moravě. Přerov proto, že je uprostřed Moravy a fanoušci to neměli daleko, a navíc je tam závodiště, které pro naše využití bylo ideální,“ objasnil pilot Martin Macík.

Příznivci motorismu díky tomu mohli v sobotu vidět závodní speciály a techniku. Kromě toho sledovali exkluzivní videa z letošního ročníku Dakaru, kde čeští jezdci opanovali hned tři etapy.

Na akci dorazilo spoustu nadšenců nejen z Moravy, ale také z Čech. „Chtěl jsem vidět dakarskou techniku na vlastní oči, protože Martinovi fandím od začátku jeho kariéry. A taky jsme si to tady chtěli to odpoledne užít s celou rodinou,“ říkal jeden z návštěvníků Tomáš Čižinský z Dolního Újezda od Litomyšle, který dorazil se svojí čtyřčlennou rodinou.

Pilot kamionu Martin Macík, navigátor František Tomášek a další členové týmu jim přiblížili detailní průběh maratonského závodu.

Celkem se do Přerovské rokle vydalo přibližně tisíc lidí. Více organizátoři ani nechtěli, aby se mohli zástupci týmu co nejvíce věnovat všem zúčastněným.

Mezi nimi byla i rodina Pachlových z Moravské Třebové. „Do Přerova jsme přijeli, protože sledujeme Dakar a jsme příznivci motorsportu jako takového. Pořad určitě splnil naše očekávání,“ hodnotili.

„Fanoušci tento formát akce určitě ocenili. Měli jsme tady spoustu techniky, kterou si mohli osahat. Navíc v Přerově bylo také hodně dalších členů týmu, promítal se film a proběhly nějaké aktivity sponzorů,“ uzavřel Martin Macík.