Byť se mu vstup do šampionátu příliš nevyvedl a desáté místo z kilometrové trati jen vylepšil na šestou příčku na poloviční vzdálenosti, nechal před zahájením sprintů na 200 metrů všechny negativní myšlenky na břehu a plně se soustředil na svou silnou disciplínu.

Ve finále nedal nikomu ani na chvíli možnost pomyslet na nejvyšší stupínek a suverénně prolétl cílovou linií v čele startovního pole. Stejně jako v minulých letech se tak i letos může radovat z vítězství na nejprestižnějších tuzemských závodech.

Svou rozsáhlou sbírku cenných kovů pak Plšek rovněž ve sprintu rozšířil ještě o bronz na čtyřkánoi společně s klubovým kolegou Lukášem Korandou, Antonínem Daňkem z Bohemians a Františkem Šárou z Ústí nad Labem.

V Račicích nepropadla ani mládež z kanoistického klubu Spartak Přerov. Nejblíže od medailí se ocitla na kilometru i pětistovce čtyřkánoe juniorů Marka Knejzlíka, Martinů Kryšky a Jeřábka a Lukáše Chmely, na kterou shodně zbyla jen bramborová příčka.

Atmosféru finále okusili na obou těchto tratích ještě Knejzlík s Jeřábkem na deblkánoi. V obou případech jejich výkon stačil na osmé místo. Naopak na singlkánoích se ani jednomu tolik nedařilo a zaostali daleko za umístěním zaručujícím stupně vítězů.

JAKUB GRMELA