Při účasti několika českých juniorských i seniorských reprezentantů v čele s mistrem světa a držitelem světového rekordu Jakubem Jarolímem to domácí plavci neměli vůbec jednoduché. Přesto z bazénu vylovili celkem patnáct cenných kovů.

Po slavnostním zahájení závodu, na kterém popřál plavcům rychlou vodu i primátor města Přerova Vladimír Puchalský, se závodníci vrhli do bojů o medaile.

Z Přerovanů dominovaly nejmladší žákyně na trati 50 metrů bi-fins (plavání s dýchací trubicí, pozn. red.), kterou ovládly stejně jako na mistrovství republiky. Medaile rozdělily v pořadí Veronika Vašíčková, Adéla Zapletalová a Lucie Hrubá.

Na dvojnásobné trati skončila Adéla Zapletalová druhá a Hrubá třetí. Vašíčková doplavala na tratích 100PP na třetím a 50PP na čtvrtém místě. Dařilo se i Martině Zajícové, která si vyplavala stříbrnou medaili v závodě 200PP.

Štafeta zvítězila

V kategorii stejně starých hochů zvítězil přerovský Antonín Piňos na trati 100BF, na 50BF dohmátl na druhém místě a pátý byl na 50PP. Vojtěch Šindler doplaval třetí na 200PP a pátý na 100PP.

Dařilo se i štafetě ve složení Vašíčková, Adéla Zapletalová, Hrubá a Piňos, která zvítězila před favorizovanými plavci Nového Jičína a Olomoucí.

V kategorii starších žákyň si pro vítězství doplavala Kateřina Padalíková v závodě 200PP, na poloviční trati skončila čtvrtá. Kvalitními výsledky překvapila začínající plavkyně Marie Zapletalová. na trati 200BF dohmátla na pátém místě. Vzrůstající formu ukázala také Klára Vránová, která doplavala dvakrát na sedmém místě.

V kategorii dorostenců potvrdil René Vašíček kvalitní výkony, které podával v průběhu celého roku, a právem byl zařazen do širšího výběru juniorské reprezentace. V domácím prostředí si vyplaval dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.

Autor: Miroslav Nezhyba