Tentokrát však půjde možná i o zdraví. Rozhodl se totiž překonat rekord Richarda Blatného v pobytu v ledové vodě, jež bude mít 2 - 3 stupně.

Jeden z nejlepších českých otužilců Richard Blatný vydržel v roce 2005 v ledové vodě 65 minut, vytvořil český rekord, ovšem poté byl ihned převezen do nemocnice. Vylepšit tento rekord se již delší dobu chystá Přerovan Pavel Poljanský.

„Chci ukázat Rusům, že se důkladně připravuji na reprezentaci Ruska v Kanadě,“ odůvodnil účel této akce. Pokoušet se o překonání rekordu ale nebude v Přerově. K tomuto pokusu, který se uskuteční v pátek 18. ledna, si vybral Bruntál.

„Trénuji tam na Slezské Hartě a k tomuto městu mám hezké vzpomínky. Navíc jsem tam s vedením města založil Bruntálský krystalek, což je obdoba Silvestrovské show otužilců v Přerově, a lidé mě tam podporují a mají mě rádi.“

Pavlova příprava na zdolání českého rekordu se skládá z jízdy na kole, běhu a otužování. „Jezdím i v mrazech kolem třiceti kilometrů na kole, běhám v přerovské rokli a chodím se otužovat až na jednačtyřicet minut do Bečvy,“ přiblížil svou přípravu přerovský sportovec, který si dal za předsevzetí zhubnout dvanáct kilo do odjezdu do Afriky, kde se v jarních měsících pokusí o zdolání jezera Tanganika.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika