Přerovský reprezentant Lukáš Andráši byl přihlášen do šesti disciplín – tří sprintů (50 m volný způsob, 50 m motýlek a 50 m znak), dvoustovky volně a 100 m motýlek.

Svým výsledkem v závěrečném startu na 100 m volně si prodloužil pobyt v Brně postupem do B finále, kde dohmátl na 6. místě v čase 0:53,89 s.

Na trati 200 m volný způsob se nejvíce přiblížil svému osobnímu rekordu s 576 FINA body.

Další přípravou na zimní MČR v Plzni bude předposlední podnik Českého poháru – Vánoční cena Zlína v závěru listopadu. Ale očekávanou událostí konce roku bude jistě návrat na domácí sportoviště - do znovuotevřeného přerovského bazénu v půli prosince.

Hokejové utkání HC Zubr Přerov - HC RT Torax Poruba vysílala z přerovského zimního stadionu poprvé v historii v přímém přenosu Česká televize. Rostislav Olesz a Tomáš Jílek
OBRAZEM: Hokej z Přerova poprvé v historii vysílala v přímém přenosu ČT

Nejmladší žactvo v Prostějově

Pětičlenná skupina klubu Plavání Přerov ve složení Filip Dolejš, Nela Beláková, Laura Hudečková, Štěpánka Jemelková a Viktorie Kočí s trenérkou Eliškou Přikrylovou vyrazila na podzimní přebor Olomouckého kraje nejmladšího žactva v Prostějově.

Nejmladší generace přerovských plavců se řádně činila. Z 19 startů vybojovala celkem osm pódiových umístění. Nejpilnějšími sběratelkami medailí byly Laura Hudečková a Viktorie Kočí se třemi medailemi každá. Laura si odvezla stříbro a dva bronzy, Viktorie dokonce dvě zlata a jedno stříbro.

Společně si došly pro krásné první a druhé místo na 100 m polohově a také první a třetí příčku na 100 m volně. Samostatně si Viktorie vezla do Přerova druhé místo na 50P, a Laura uzavřela medailový výčet klubu Plavání Přerov třetím místem na 100Z.

Dokonce na třech „bramborách“ – nevděčném 4. místě – se ocitli Filip Dolejš na 50 m znak, Štěpánka Jemelková na 50 m prsa a Viktorie Kočí na trati 100 m prsa.

Největší zlepšení předvedla Nela Beláková na 50 m znak, když odmazala víc jak 22 s. Z devatenácti startů přerovská výprava zaznamenala osmnáct osobních rekordů.

David Kobylík na lavičce Kozlovic
Kobylík o možných posilách či přínosu Nekudy: Musíme ho udržet

Zdroj: Plavání Přerov