Šindler obhájil první místo z úvodního kola ČP a stal se tak zaslouženě mistrem České republiky v DPP v kategorii mladších žáků na trati 500 m. Současně si tímto výborným výsledkem zajistil už nyní vítězství v Českém poháru DPP.

Dobré načasování formy přerovských plavců potvrdil ve stejné kategorii i Antonín Piňos, který doplaval těsně třetí, kdy na druhé místo ztratil pouhé dvě vteřiny. Tímto umístěním si upevnil průběžné druhé místo v Českém poháru.

Děvčata ve stejné kategorii se rovněž neztratila, když Adéla Zapletalová při svém premiérovém závodě na volné vodě doplavala na čtvrtém místě, Veronika Vašíčková v těsném závěsu za ní finišovala pátá a Lucie Hrubá proplavala cílem na osmém místě.

Ani plavci v dalších kategoriích se neztratili a umístili se na předních pozicích. Ve starších žákyních na kilometrové trati doplavala Kateřina Padalíková šestá. Dominik Fiala ve stejné kategorii starších žáků proťal cíl na třináctém místě.

V juniorkách plavala závod na 4 km Pavlína Barboříková a skončila na páté příčce. Za veterány si zaplaval kilometrovou trať Miroslav Nezhyba, který obsadil čtvrté místo.

Dlouhou a úspěšnou sezonu uzavřou plavci Skorpenu tuto sobotu v obnoveném domácím závodě na přerovské laguně, který se bude plavat jako Přebor Moravy v DPP. První závod bude startovat v 11 hodin. Organizátoři navíc připravili i krátký otevřený závod pro rodiče a příchozí veřejnost, který odstartuje ve 14 hodin.