Do této vynikající plavecké společnosti se kvalifikovalo tentokrát i rekordní množství plavců Spartaku Přerov.

Hned pět závodníků tak hájilo barvy města Přerova a umístili se většinou v horní polovině výsledkové listiny. Nejvytíženějším závodníkem byl Krejčí.

Ze čtyř startů se mu nejlépe dařilo na znakové stovce, kde doplaval třináctý časem 1:05,21 minut, a stejně se umístil i na 200 metrů polohový závod - 2:22,97 minut. Ve velmi vyrovnaném závodě na 50 metrů znak mu finále uteklo jen o půl sekundy.

Celkem dobře si vedl i Goldbach, ale patnáctá příčka na 200 metrů motýlek za 2:29,09 minut neodpovídá jeho tréninkovým objemům ani úsilí, které přípravě věnuje. Na všechny tři prsařské závody se kvalifikoval svými časy Vašek.

Nejlépe si vedl na nejdelší dvousetmetrové trati, kterou zaplaval za 2:37,85 minut. Skončil v ní desátý a jen těsně mu ve vyrovnaném závodě uniklo finále. Do toho se naopak probojoval Šlechta, a to hned dvakrát.

Nejprve na 50 metrů motýlek postoupil šestým časem za 27,25 sekund. Přestože ve finále tento svůj osobní rekord ještě vylepšil na 27,15 s., stačilo to ve vyrovnaném finále jen na osmou příčku.

Na královské sprinterské trati 50 metrů volný způsob dokonce nastupoval do finále skvělým pátým časem 25,0 sekund. Díky nešťastné taktice ale před odpoledním finále startoval ještě na 200 metrů volný způsob a tak mu ve finále již chyběly síly.

Čas 25,23 s. stačil opět jen na osmé místo. Svěřenci Jaroslava Hýzla dobře zúročili tvrdou dvoufázovou přípravu a dali o sobě opět vědět. Jak je však vidět, i ve skromných přerovských podmínkách stále vyrůstají výborní plavci.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika