Mladí Přerované opět prokázali, že i přes skromné podmínky a malou členskou základnu jsou schopni se v tak silné konkurenci neztratit. Přestože závody absolvovali v plné přípravě, dokázali si vylepšit osobní maxima.

Pro většinou ještě juniorské závodníky jsou tyto výkony velkým povzbuzením. Zvláště v takto vyrovnaných závodech, kdy jen desetina sekundy rozhoduje o posunu v umístění o několik míst.

Sto metrů volným způsobem nejlépe z Přerovanů zaplaval Lukáš Babczinski (57,98 sekund), když před tím zvládl poloviční trať za 26,36 sekund. Na trati 50 metrů motýlek si vylepšil osobní rekord Petr Goldbach (28,78 s) i Ondřej Šlechta (28,66 s).

Na dvojnásobné trati se blýskl Ondřej Chmelař výborným osobním rekordem 1:02,65 minut. Kraulovou padesátku zase nejlépe zvládl Ondřej Šlechta (26,32 s).

Znakařskou třídu pak předvedl Miroslav Krejčíř jak na 50 metrů (31,86 s), tak zejména na 100 metrů (1:08,59 min.). Nejlépe se v Olomouci vedlo Romanu Vaškovi.

Jako jedinému z Přerovanů se mu podařilo postoupit do finále a časem 1:14,36 minut vybojovat v silné konkurenci skvělé šesté místo. Za předvedený výkon určitě zaslouží gratulaci a jen doufejme, že svěřenci Jaroslava Hýzla budou v podobných výkonech pokračovat.