Plavalo se v nádherném obrovském sportovním areálu Callenge Stedium s pěti bazény, několika tělocvičnami, kurty, hřišti na plážový volejbal, tenis i fotbal.

Obrovská konkurence plavců z celého světa, zejména pak z USA, JAR, Itálie, Ruska a domácí Austrálie, byla příslibem tradičně vynikající úrovně. Členem úspěšné české výpravy byl i přerovský plavec Rostislav Šlechta.

Stejně jako na loňském ME startoval i tady v maximálním počtu pěti disciplín. Přesto že nemohl tentokrát využít velké výhody být nejmladší ve své věkové kategorii, dařilo se mu i tentokrát v kategorii 45+ i přesto, že šlo o kategorii ze všech nejobsazenější.

Hned v prvním závodě na 200 metrů znak vytvořil přerovský plavec nový český rekord této věkové kategorie a přesto že byl nejrychlejším Evropanem, skončil ve vyrovnaném závodě „až“ pátý.

Hůř se mu dařilo naopak na jeho hlavní trati 50 metrů motýlek. Špatný dohmat a čas 27,85 sekund znamenal ztrátu 0,9 s. na vítěze, což v pětašedesátičlenném vyrovnaném startovním poli znamenalo sedmé místo. Jen jako doplňkovou trať si Šlechta zaplaval 50 metrů volný způsob.

Ačkoliv to měla být jen okrajová záležitost, vložil přerovský plavec do závodu jako vždy maximum. Téměř ve stočlenném startovním poli doplaval v osobním rekordu 26,3 sekund na desáté pozici a zaostal za českým rekordem, který chtěl překonat, jen o 0,12 sekund.

Disciplína 100 metrů znak již znamenala vytoužené medailové umístění. V polovině trati ještě Šlechta otáčel na 5. - 6. místě, ale skvělým finišem si doplaval těsně pro bronzovou medaili.

Poslední disciplínou byla nejkratší znaková trať - 50 metrů. I na této trati Šlechta figuroval v popředí loňských světových tabulek Fina Top 10 a měl tak velkou naději na slušné umístění.

To se ale málem rozplynulo hned na začátku po nevydařeném startu, při nešťastném uklouznutí nohy. Díky sprinterským schopnostem se mu však podařilo dohnat ztrátu a časem 30,50 s. doplavat pro další velký úspěch v podobě druhé bronzové medaile.

„Těchto výsledků bych nedosáhl, nebýt velké podpory rodiny, vedení bazénu, přerovského plaveckého oddílu, mého zaměstnavatele a zejména finanční podpory sponzorů,“ skromně řekl o závodech Rostislav Šlechta, dvojnásobný držitel bronzové medaile z letošního mistrovství světa.