Závod byl upomínkou na Miloslava Gábra, spoluzakladatele Atletického klubu Gera Drnovice, a byl součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje pro rok 2010 a okresní soutěže Dlouhé míle 2010. Aby nebyla rušena silniční doprava, závod se konal na změněné trase oproti minulým ročníkům.

Po startu na lesní asfaltové cestě (asi 4,5 km od šaten v Sokolovně Nemojany, pozn. red.) běžely všechny kategorie mužů i žen, včetně dorostu a juniorů, stejnou obrátkovou trať ve směru na Tři Javory.

Celkovým vítězem závodu i vítězem v hlavní kategorii mužů se stal Tomáš Steiner (AHA Vyškov) velmi dobrým časem 16:45 minut, druhý v cíli byl přerovský Petr Vymazal, startující za AK CYKLO Brodek u Přerova, časem 17:02 a třetí příčku vybojoval Aleš Kotyza (ASC Bučovice, 17:26).

Mezi ženami byla nejlepší Irena Hynštová z AHA Vyškov čase 20 minut a 25 vteřin.

V kategorii mužů 70 a více let zvítězil Jindřich Tomíšek z Říkovic (28:26 minut).