Valšovickému klubu se zde tradičně daří (v roce 2005 – 2.místo; v roce 2006 – 1. místo), a ani letos tomu nebylo jinak. Standa Tvrdoň, Miluška Kutá a Jirka Gratcl vyhráli bez porážky dopolední část hranou švýcarským způsobem a postoupili do KO bojů nejlepší osmičky z prvního místa.

Tam však nešťastně narazili na druhý valšovický tým, který jim oplatil porážku ze základní části a vyřadil je z bojů o příčky nejvyšší. Ještě jedna porážka od polského týmu a závěrečné vítězství znamenalo pěkné sedmé místo.

S odhodláním obhájit loňské vítězství tak postoupil do semifinále triplet –Tomáš Kutý, Zbyněk Jakeš a Martin Jakeš. Tam narazili na nejlepší domácí tým. Valšovičtí jednoznačně zvítězili 13:5 a naznačili, že to s obhajobou loňského vítězství myslí vážně. Finále pak bylo v režii Olomouckého kraje, neboť do něj postoupili hráči z Kulového blesku Olomouc.

Ti prošli turnajem bez zaváhání a po finálovém vítězství 13:7 si odvezli zaslouženě putovní trofej – starobylý Orlovský kahan. Valšovice tak vezou domů druhé místo, což je v této konkurenci skvělé. Ani třetí tým se neztratil a se střídavými úspěchy bojoval v doprovodném turnaji „O kvader uhla“. Ten se jim sice nepodařilo získat, ale na vítězství nad týmem s Milanem Haškem v čele asi dlouho nezapomenou.