Neslaný nemastný výkon předvedli i v posledním utkání doma s Plzní, kdy prohráli 24:38.

I když se zřejmě vzájemné zápasy těchto dvou soupeřů do nadstavbové části započítávat nebudou, prohrát v domácím prostředí takovým rozdílem se nesluší. Své k tomu pověděl přerovský hráč Tomáš Pernička, autor sedmi branek.

Tomáši, jak bys to nepovedené utkání zhodnotil?
Šli jsme do něj s tím, že chceme vyhrát. Byla to Plzeň, která měla být nervózní ze zisku dvou bodů, aby se dostala do první šestky. Řekli jsme si, že budeme hrát s klidnou hlavou, ale vypadalo to, že naopak my jsme nervózní. Nebyli jsme schopni se Plzni přizpůsobit.

V čem byl největší rozdíl mezi oběma týmy?
Největší rozdíl byl v proměňování šancí. My jsme odhadem nastřelili snad šestnáct tyček a nedali ještě další šance. Do toho tam byl nějaký sporný výrok rozhodčích, na což se ale nechci vymlouvat…druhý poločas, čtyřicátá minuta a bylo po zápase. Více méně se to už poté jen dohrálo.

I vaše lavička se na rozhodčího zlobila. O co tam šlo?
Ono to je těžké po zápase hodnotit výkon rozhodčích. Každý to vidí jinak. Něco tam písknout mohli…nepískli. Zápas jako takový to ale asi neovlivnilo.

Hráli jste s prvními Lovosicemi, teď s Plzní. Jednalo se tedy o zápasy, ve kterých už v podstatě o nic nešlo. Kde berete motivaci k takovýmto utkáním?
Máš pravdu, v těchto zápasech už on nic nešlo, zrovna tak jako když v sobotu Kopřivnice remizovala s Lovosicemi…zřejmě ten systém soutěže není úplně nejšťastnější.

My se snažíme jít zápas od zápasu, abychom byli připraveni na boje o záchranu ve skupině play-out a vyzkoušeli si, jak budeme hrát pod tlakem v té druhé šestce. Proti Plzni jsme ovšem totálně vyhořeli.
S Třeboní se vyhrálo, v Lovosicích jsme vedli v poločase a zdálo by se, že forma jde nahoru. Teď ale takový výprask doma s Plzní…
V Lovosicích jsme hráli úvodní poločas dobře, makali jsme, ale těžko říci, jak se k tomu soupeř postavil v prvním a jak ve druhém poločase. Tu první půlhodinu jsme ale fakt hráli dobře. No a teď tohle s Plzní. Těžko říci, čím to je, asi nedokážeme vydržet hrát naplno celý zápas. Možná to je ve fyzičce, v hlavách, v proměňování šancí…asi od každého něco.

Jaký teď máte plán do zbytku základní části, ve které vás čekají už jen poslední čtyři zápasy?
Velice důležitá utkání teď pro nás budou o víkendu v Kopřivnici a poté hned doma s Brnem. Ještě hrajeme v Jičíně, který s námi také bude ve spodní šestce. Kdybychom z těchto tří střetnutí vytěžili čtyři body, bylo by to super. V posledním kole nás poté čeká ještě Dukla Praha, ale tam už zase o nic nepůjde.