Před posledním závodem v Brně má ještě i šanci na druhé místo, ta je však pouze v rovině teorie.

Zraněný Adam

Starší ze sourozenecké dvojice Adam Procházka si obnovil zranění kolene, podstoupil operaci a nyní absolvuje rehabilitaci. Poté ho čeká konzultace s doktorem.

Ty nejčernější prognózy zatím říkají, že s aktivním sportem bude muset skončit. Pokud se ale vše podaří, jak má, a podstoupí další operaci, mohl by usednout na kolo možná v měsíci květnu. Vše je ale ve hvězdách a nyní se musí spoléhat na umění moderní medicíny.

Bronzový Pavel

Absolvoval všechny tři podzimní závody mistrovství ČR a vedl si skvěle. Ve Velké Bystřici, na téměř domácí trati, zajel druhé místo a u Procházků zavládla spokojenost.

„Mám to tam rád. Je to více technická trať, není to jen o skocích. Věřil jsem si, že můžu být do třetího místa, nakonec z toho bylo druhé, takže jsem spokojen. I když se závodu nezúčastnilo pár jezdců, i tak to bylo velmi cenné stříbro,“ říká Pavel.

V Havířově čekaly na bike-trialisty umělé překážky, což Pavlovi příliš nesvědčí. Závod se jel na náměstí na 3x6 sekcí, z toho jedna byla téměř nesjízdná. Po prvním kole byl osmý, ve druhém také, v závěrečném se zlepšil a byl třetí nejlepší. Celkově to stačilo na šesté místo.

„Dnešek ukázal mé slabší schopnosti na umělých překážkách. Možná jsem do toho šel trošku bojácně, měl jsem z některých překážek respekt. Cílem ale bylo, abych moc neztratil na Michala Budského, největšího konkurenta v boji o třetí místo, což se povedlo,“ konstatoval.

Závod v Děčíně Pavel nepodcenil a pečlivě se na něj připravoval celý týden, jelikož byl pro něj velice důležitý. Trať byla oproti loňsku hodně ztížená. Přerovský jezdec nakonec vyválčil třetí pozici a tím si s definitivní platností zajistil nejhůře bronzovou pozici v letošním seriálu mistrovství České republiky.

„Na závod jsem zvolil speciální přípravu, věřil jsem si a vyplatilo se. Medailový cíl je splněn. Při posledním závodě v Brně, kde se jedou pouze čtyři sekce na dvě kola a prvních osm postupuje do finále, už můžu jet s čistou hlavou a pořádně si jej užít.

Průběžné pořadí MČR v biketrialu 2009, kategorie Elite, před posledním závodem: 1. Václav Kolář 117 bodů, 2. David Herka 94 b., 3. PAVEL PROCHÁZKA 88, 4. Michal Budský 75, 5. Vlastimil Čiháček 63, 8. ADAM PROCHÁZKA 52 (nejel 3 závody).