Horký sluneční den znásobil náročnost už tak vyprahlé a prašné trati, což účastníkům do karet rozhodně nehrálo.

Procházkovi úvod závodu vyšel. Na dvou sekcích dosáhl nuly a vše vypadalo nadějně. V závěru prvního kola, ale nečekaně chyboval a sankce osmnácti trestných bodů už sen o úspěchu prakticky rozplynula. „Udělal jsem školáckou minelu na nejlehčí sekci, za kterou se stydím doteď, a ze které Adam málem omdlel,“ okomentoval klíčový okamžik přerovský závodník.

Ve druhém kole se Procházka zlepšil, ale další krizový moment a deset trestných bodů finalizoval konečný účet v podobě desátého místa.

„Na mistrovství světa se za chyby tvrdě platí, já tentokrát zaplatil rovnou pěti místy. V první desítce se umístilo šest domácích Španělů, což nebývá obvyklé. Uvidíme, jak se to vyvine na dalším klání v Itálii, šance vylepšit průběžný stav určitě je,“ dodal Pavel Procházka.

Hostitelem druhého klání šampionátu bude italské Darfo Boario Terme. Před rokem zde Procházka vybojoval výborné třetí místo a rád by na minulý úspěch navázal.

Výsledky: 1. J.P. Garcia (Španělsko), 2. A. Batlle (Katalánie), 3. T. Francisco T.(Francie),… 10. P. Procházka, 16.K. Brambora, 20. J. Táborský, 21. R. Lochmann (všichni Česká republika).