Také nyní jsou na turnaji k vidění české tenisové naděje v čele s juniorskou finalistkou Grand Slamů Markétou Vondroušovou.

Nechybí ani Dominika Paterová. Dcera vítěze z Nagana Pavla Patery úspěšně prošla prvním kolem, ve druhém však narazila na turnajovou jedničku – Maďarku Janiovou.

Před zraky slavného tatínka bojovala, na vítězství to nakonec nestačilo.

„Moc štěstí jsem nepřinesl, ale favoritkou nebyla. Závěr se mi líbil, začala tlačit, škoda, že až za stavu 1:4 ve druhém setu. Snad jí to zvedne sebevědomí do příštích zápasů," usmíval se Pavel Patera.

Ten nedávno definitivně ukončil kariéru, právě proto, aby se mohl věnovat rodině.

„Teď jsem tady, čekal jsem, kdy skončí a nyní nás čeká cesta do Srbska, kde budeme další dva týdny a Dominika tam odehraje další dva turnaje. Na tohle jsem se samozřejmě těšil. Obě dcery hrají tenis, musím ten čas nějak rozdělit mezi ně," usmíval se jeden ze symbolů zlaté éry českého hokeje.

Samotné utkání vypadalo zpočátku jednoznačně, Maďarka, která už nakoukla i mezi 150 nejlepších tenistek světa, získala první sadu 6:2 a ve druhé vedla už 4:1.

Pak ale Paterová ukázala, že tenis rozhodně hrát umí a nebýt počátečního výpadku a nedávného zranění, mohla to být vyrovnaná partie. Druhý set získala Janiová poměrem 6:4.

„Hraje se těžko, když začnete hrát až za stavu mínus set a 1:4. Mám problém s bekhendem, protože jsem nedávno byla na operaci levé ruky. Už jsem s ní navíc hrála hned po operaci, kdy jsem ruku měla obvázanou, takže o tom zranění i věděla. V Přerově jsem chtěla dojít dál," mrzelo Dominiku Paterovou.

Během zápasu táta nekecá, po něm ano

Mladá tenistka by mohla v budoucnu těžit třeba i z rad zkušeného otce.

„Během zápasu mi do toho táta moc nekecá, ale po zápase ano, to mě teď ještě čeká," smála se Paterová.

Její otec vše ale ihned uvedl na pravou míru.

„Co se týče tenisu, tak jí do toho nemluvím. Ale snažím se zasahovat do nějakých věcí kolem. Už jí bude přeci jen dvacet let, takže sama asi ví nejlépe, co má dělat," doplnil Patera.