PVK Přerov Precheza – TJ Mittal Ostrava 2:3 (15, 16, –23, –18, –4)

Přerovanky nastoupily do prvního sobotního zápasu koncentrovaně s touhou oplatit Ostravě porážku z úvodního turnaje. Po dvou hladce vyhraných setech nikdo nevěřil, že by utkání mělo skončit jinak než jasným vítězstvím Prechezy. „Předváděli jsme téměř bezchybný volejbal založený na výborném servisu, přesné přihrávce a agresivní hře na síti,“ pochvaloval si přerovský kouč Miroslav Lakomý.

Jenže v průběhu třetí sady už Hanačky nedokázaly hrát tak koncentrovaně. „Děvčata byla zřejmě ukolébána dvousetovým vedením a udělala pár drobných chyb, které začaly stavět soupeře na nohy. Po neuhrané koncovce třetího setu se obraz hry obrátil,“ vysvětluje trenér.

Jeho svěřenky v průběhu celé čtvrté sady prohrávaly, Ostrava srovnala na 2:2 a rozhodnout se muselo až v tiebreaku. Jenže ani ve zkrácené hře se přerovské juniorky nedokázaly vrátit zpět na vítěznou vlnu a jednoznačně prohrály.

VK KP Brno – PVK Přerov Precheza 3:0 (13, 10, 21)

V úvodních dvou dějstvích na Přerovankách ležela nešťastná porážka s Ostravou a proti bezchybně hrajícímu Brnu nenašly žádný recept, jak je překonat. Do hry se začaly vracet až ve druhé polovině třetího setu, ale soupeř si náskok udržel až do konce utkání a zvítězil 3:0.

Po dvou sobotních porážkách Přerova i Olympu byla matematika pro nedělní utkání s tímto soupeřem jasná, uhrát alespoň jeden set, který by znamenal pro PVK bronzové medaile.

PVK Olymp Praha – PVK Přerov Precheza 3:1 (10, 24, –22, 17)

Juniorky Prechezy byly hodně svázány danou skutečností a od začátku se jim vůbec nedařilo. Ovšem ani soupeř, posílený v tomto utkání o dvě dívky základní sestavy z A-týmu žen, nepředváděl nijak oslnivý volejbal. „Ve druhém setu, kdy jsme začali přihrávat pouze se dvěmi hráčkami, jsme Olymp začali přehrávat. Byla velká škoda, že jsme v koncovce prohospodařili vypracovaný pětibodový náskok. Závěr nám nevyšel, hráli jsme až moc zodpovědně a přestože jsme měli za stavu 24:22 dva setboly, tak jsme set nakonec ztratili,“ přibližuje utkání trenér Lakomý.

„V tento moment si nikdo v zaplněné hale nemyslel, že budeme schopni se ještě vrátit do hry a o medaili zabojovat. Opak byl ale pravdou a v tento moment se ukázala síla týmu vedeného Bárou Gambovou,“ líčí atmosféru zápasu.

Od začátku třetího setu byl přerovský celek zpět na nohou. Pražanky tlačil tvrdým servisem (Kavková), výborně přihrával (Janouchová, Gambová) a jednoznačně soupeře přehrával na síti (Gambová, Kořínková Skalová, Bartáková, Skříčková). Se čtyřbodovým náskokem šel do koncovky nejdůležitějšího setu celé sezony a už si jej nenechal vzít. Zvítězil 22:25, snížil na 1:2 a zajistil si tak bronzové medaile.

„Z družstva už poté spadla veškerá koncentrovanost na čtvrtý set. Prostřídal jsem tedy a poslal na palubovku i hráčky z lavičky. Přestože jsme jej prohráli, zbytek utkání jsme si už užívali,“ vzpomíná kouč.

Z extraligového zlata se letos raduje Brno, druhá skončila Ostrava, třetí Přerov a čtvrtý Olymp Praha.

„Jsem rád, že se naplnily prognózy, které jsem si o tomto týmu myslel, že by v sezoně mohl skončit hodně vysoko. Základní část moravské části extraligy jsme jasně vyhráli, ale v semifinálové skupině už se tolik nedařilo. Pořád jsem ale věděl, že pokud se dostaneme do finálového turnaje, tak máme na to, abychom uhráli jednu z medailí, a to se nakonec potvrdilo,“ pochvaluje si Lakomý.

„Je to především úspěch holek. Nesmím ale zapomenout na všechny klubové trenéry včetně Michala Derycha, jenž už v klubu nepracuje, kteří se podíleli na výkonnostním růstu těchto moc fajn holek, na které jen tak rychle nezapomenu. Mé díky patří také vedení klubu za vytvoření optimálních podmínek k přípravě, Jardovi Hýzlovi a Fitness AVE pana Jindřicha Šejby za kondiční přípravu hráček a také všem dalším, kteří se v průběhu celé sezony kolem týmu nějakým způsobem motali,“ uzavřel ročník 2010/2011 trenér bronzového týmu juniorek.

Konečná tabulka po druhém turnaji v Praze

Další výsledky: PVK Olymp Praha – VK KP Brno 0:3 (-23, –24, –25), PVK Olymp Praha – TJ Mittal Ostrava 0:3 (-16, –18, –21), TJ Mittal Ostrava – VK KP Brno 0:3 (-15, –11, –21).

1. VK Královo Pole 6 5 1 0 15:5 475:397 11
2. TJ Mittal Ostrava 6 5 1 0 15:6 466:415 11
3. PVK Přerov Precheza 6 1 5 0 7:16 436:523 7
4. PVK Olymp Praha 6 1 5 0 6:16 474:516 7

Juniorky PVK Přerov Precheza s medailemi za třetí místo. Horní řada zleva: asistent trenéra Miroslav Polák, Radka Skalová, Zuzana Deďová, Michaela Kořínková, Martina Skříčková, Denisa Marková, Gabriela Nožičková, Denisa Kavková a trenér Miroslav Lakomý. Prostřední řada zleva: Barbora Janouchová, Lucie Krulichová. Spodní řada zleva: Iveta Navrátilová, Klára Macková, Barbora Gambová, Pavla Bartáková. Chybí: Nikola Gruntová a Lucie Vykydalová.