Páleníček, jediný zástupce Fitness AVE Přerov na soutěži, je věkem ještě junior, a tak pochopitelně startoval mezi svými vrstevníky. Porazil i Tomáše Berana, letošního mistra České republiky, a odsunul jej na třetí místo. On sám byl poté oceněn tou nejcennější, zlatou medailí.

„Protože je Honza bojovník a má chuť soutěžit, nastoupil i mezi muži,“ říká Jindřich Šejba starší, trenér Fitness AVE Přerov. I v konkurenci dospělých se mu dařilo na výbornou a vybojoval další titul mistra světa.

A když už je tedy Páleníček za velkou louží, rozhodl se, že se zúčastní ještě soutěže Natural Olimpie v Renu. „Věřím, že se mu podaří vybojovat ještě nějaký slušný výsledek. Je málo pravděpodobné, že nastoupí opět ve dvou kategoriích. Určitě ne proto, že by to nezvládl, ale jde spíše o finanční záležitost. Startovné na mistrovství světa činilo 2×95 dolarů a na Olympii v Renu je startovné dokonce 150 dolarů pro jednu kategorii,“ vysvětluje Šejba.

Další účastníkem mistrovství světa v kulturistice a fitness z přerovského AVE bude už zanedlouho i junior Denis Grohman, který v pátek odlétá do Barcelony na světový šampionát federace UIBBN. „Věřím, že jeho soutěžní forma bude kulminovat podobně jako u Honzy až na mistrovství světa a vybojuje finálové umístění,“ dodává Šejba před teprve čtvrtou soutěží přerovského nováčka.