Necelá devadesátka soutěžících si na nástupu minutou ticha připomněla svého kolegu a dlouholetého výtečného otužilce Rudolfa Hvězdu z Plzně, který před časem tragicky zemřel.

Závodníci měli k dispozici tratě o délce 100, 250, 500 a 750 metrů. Začínalo se na stometrové trati, kterou si zaplavali i Ema Zelenková (73 let) a Ladislav Nicek (96 let). Na trati dlouhé 750 metrů se sešlo šestatřicet závodníků.

Tady opět dominovali otužilci Spartaku Přerov. Druhý doplaval Vlastimil Zaoral st., hned za ním Vlastimil Zaoral ml. a Miroslav Nezhyba. Pavel Lazecký skončil dvacátý devátý. Na 250 metrů dlouhé trati neměl Přerov zastoupení. Na půl kilometru za Spartak nastoupil František Bergmann, který cílem proplaval jako šestnáctý.

Poslední kolo Poháru v zimním plavání organizovali už tradičně členové „Karavany Otužilců Nová Paka“ v netradiční potápěčské lokalitě lomu Rumchalpa u Nové Paky. Za krásného počasí, kdy teplota vzduchu ve stínu překračovala 20°C, měla voda neuvěřitelných 8,5°C. Nejdelší trať 750 metrů zvládl nejrychleji loňský vítěz, plavec Fidesu Brno, Jan Váně.

Za ním následovala čtveřice plavců Spartaku Přerov Vlastimil Zaoral ml., Adolf Goebel, Miroslav Nezhyba a Vlastimil Zaoral starší. Na pětistovce skončil sedmý František Bergmann.

Čtvrtkilometrovou trať vyhrál s více než minutovým náskokem před soupeři další plavec Spartaku Přerov, dorostenec Jaroslav Zaoral. Po vyhlášení výsledků těchto závodů následovalo vyhlášení celé sezony Poháru v zimním plavání. Spartak Přerov obsadil v celkovém pořadí v první desítce čtyři místa (v první pětce tři). Otužilci Spartaku Přerov se tak dostali po jednatřiceti letech zpátky na stupně vítězů v kategorii oddílů.

Naposledy se tak stalo v sezoně 1977 - 78, kdy za Přerov plaval František Venclovský. Patřili k nejúspěšnějším i v kategorii jednotlivců. Vlastimil Zaoral ml. navíc získal pohár za vítězství v kategorii „skokan roku“ za nejvyšší nárůst bodů mezi jednotlivými sezonami. Jako nováček v kategorii mužů se probojoval až na druhé místo.

Zimní plavci Spartaku Přerov tak opět potvrdili, že se mezi mnohem početnějšími oddíly se silným finančním zázemím dá prorazit a odvážet vítězství.