Cílem úvodního ročníku bylo představit tento ultramaraton plavecké veřejnosti a zahájit novou sérii tohoto typu soutěže, který by měl být od příštího roku součástí Českého poháru dálkového plavání.

Čtyřiadvaceti­hodinovky se zúčastnilo 7 štafet z předních českých oddílů dálkového a zimního plavání, tři sólo plavci na 24 hodin a jeden plavec na 25 kilometrů. Několik oddílů se na poslední chvíli z této náročné akce odhlásilo.

Po celý víkend přálo slunečné, i když ne moc teplé počasí, s výrazně chladnou nocí s ranními mrazíky. Voda byla ohřátá na 21°C a v noci na 18,5 stupňů.

V této náročné soutěži zvítězila štafeta Slezanu Opava (věkový průměr 17 let), která uplavala celkem 101,8 kilometru. Druhá skončila štafeta Slavie Plzeň (průměr 16 let) a třetí USK Praha (průměr 15,5).

Otužilci Spartaku Přerov ve složení Lubomír Líbal (1965), Miroslav Nezhyba (1979), Vlastimil Zaoral st. (1968), Vlastimil Zaoral ml. (1991), Martin Stojan (1968) a František Bergmann (1960), kteří v Jaroměři se svým věkovým průměrem 38 let působili poněkud nezvykle, obsadili 6. místo s naplavanými 72 kilometry a 300 metry.

„Byla to hodně náročná akce. Střídali jsme nejprve po 42 minutách, abychom měli čas na regeneraci sil, a kolem půlnoci jsme zkrátili interval na 35 minut. Poslední čtvrthodinu, kdy už ostatní oddíly vypadaly unaveně, nastoupil Miroslav Nezbyba se mnou a k údivu všech jsme začali plavat sprintem a střídat se po 100 metrech. Závěrečnou stovku si pak dal František Bergmann,“ řekl k závodům Vlastimil Zaoral starší, člen přerovské štafety. ⋌(vzs)