„Je to škoda, myslel jsem, že budeme odvážnější po dobrém začátku extraligy. Bylo to takové mdlé," mrzelo po utkání trenéra Přerova Libora Gálíka.

První set ztratily jeho svěřenkyně v poměru 20:25, v dalším dějství už ale předváděly lepší volejbal a nebyly daleko od srovnání stavu na 1:1. Závěr ale opět patřil Ostravě, která zvítězila 27:25. „Ve druhém setu nám v koncovce pomohl rozhodčí, ale Ostrava ho ubojovala," uznal Gálík.

Ve třetím dějství už jednoznačně dominovaly domácí hráčky, Přerovanky se držely jen do stavu 8:7 pro Ostravu.

„Rozhodl servis Ostravy. Dostali jsme čtrnáct es a navíc jsme zkazili deset servisů, těch chyb bylo zbytečně moc," uzavřel Libor Gálík.

Z přerovských hráček se dařilo Evě Svobodové, která si připsala 16 bodů. Na druhé straně byly vidět hlavně české reprezentantky Toufarová s Kojdovou.

Zubřice nyní čeká tvrdý oříšek. Do Přerova zavítá zatím stoprocentní Olomouc. Sváteční duel se odehraje v pátek od 18 hodin v Městské sportovní hale u zimního stadionu.

TJ Ostrava – Volejbal Přerov 3:0 (25:20, 27:25, 25:13)

Nejvíce bodů: Toufarová 12, Kojdová 11, Zedníková 10, Zemanová 10 – Svobodová 16, K. Kohoutová 9, Gálíková 6.

Rozhodčí: Zimmermann, Vachutka. Diváci: 170.

Ostrava: Valková, Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, libero Červenková – Čuboňová, Kvapilová. Trenér: Zdeněk Pommer.

Přerov: K. Kohoutová, L. Kohoutová, Svobodová, Yancy, Zatloukalová, Gálíková, libero Zajícová – Ticháčková, Stavinohová. Trenér: Libor Gálík.