Symbolickou tečku za perfektní sezonou udělali v sobotu před pěknou diváckou kulisou ve vlastním bazénu, když ve třetím finálovém duelu přejeli pražský Stepp vysoko 12:6. Celou sérii tak ovládli v poměru 3:0 na zápasy.

„Chtěl bych poděkovat klukům, že v posledním utkání odvedli úplně super výkon a konečně ukázali sílu tohoto týmu,“ začal své hodnocení trenér KVP Přerov Radek Otáhal.

Kvalitu jeho svěřenci prokazovali během celého ročníku. Potřetí v řadě ovládli základní část, v semifinále zvládli těžký boj s pražskou Slavií a ve finále zúročili zkušenosti proti mladému výběru Stepp Praha, jehož A-tým hraje 2. německou ligu.

„Byl trošku jiný systém nadstavbové části, ale i ten jsme zvládli. Tým má v sobě vnitřní sílu, budeme se snažit to zopakovat i příští rok,“ vyhlíží Radek Otáhal jedinečný prvoligový zlatý hattrick.

„Musíme také do týmu začleňovat i mladší kluky, kteří se musí stát právoplatnými členy týmu, abychom mohli do budoucna udržet úroveň vodního póla v Přerově,“ prozradil trenér KVP.

MODERNÍ HERNÍ PRVKY SLAVILY ÚSPĚCH

Nezapomněl ani na bratra Jiřího. Spolu byli u titulu z roku 2003. Ten si pak jako trenérská dvojice užili také o čtrnáct let později. Nyní slaví historickou obhajobu.

„Hlavní dík patří bráchovi Jirkovi, který to celou sezonu s týmem i jako trenér odedřel. Samozřejmě jsem na tom participoval, ale je to hlavně jeho zásluha. Do tréninku se snažil začlenit moderní prvky vodního póla, v konečné fázi se to ukázalo jako rozhodující,“ myslí si Radek Otáhal.

Hrající kouč Jiří vtiskl týmu hlavně nový systém defenzivy. „Šlo určitě o nové prvky v obraně. Chtěl jsem našemu týmu přizpůsobit herní systém, abychom nehráli něco, co nám vůbec nesvědčí. Od začátku sezony jsme to pilovali, teď to zužitkovali. Šlo to vidět i na hřišti, to byl beton, který se těžko překonával,“ pochvaloval si Jiří Otáhal.

Hned v sobotu po zápase teklo šampaňské po roce opět plným proudem. Oslavy se nejspíš ještě protáhnou, ve městě se podobný úspěch v nejvyšší soutěži jen tak nevidí.

„Obhajoba titulu v Přerově, to je něco unikátního. Je potřeba si to pořádně užít,“ uzavřel s úsměvem Jiří Otáhal.

KVP Přerov – Stepp Praha 12:6 (3:1, 5:2, 2:0, 2:3)

Branky: Jurčík 3, F. Mazánik 2, Frank, Janíček, Komínek, Prachar, Holibka, Přikryl, Chormčík – Rezek 2, Vološčuk, Pihrt, Tomčík, Mynár.