V Přerově došlo už po konci minulého ročníku k razantním změnám. Tým opustil trenér Libor Gálík a nahradil jej Radim Vlček. Ten nyní připravuje nový kádr, který také bude mít v zásadě novou tvář. Podobu jí budou dávat mimo jiné i tři zámořské posily či pikantní sesterská obměna na postu nahrávačky číslo jedna.

„Rozhodli jsme se, že ve spolupráci s novým trenérem tým výrazně omladíme a budeme jej budovat směrem dvou nebo tří let dopředu. Chtěli jsme tedy mladé hráčky, ale zjistili jsme, že v Česku je jich velký nedostatek. Proto jsme se rozhodli pro zahraniční akvizice,“ prozradil předseda klubu Lubomír Svoboda.

„Odchody i příchody jsou docela výrazné. Odešla Dita Gálíková, spolupráci s námi ukončila nahrávačka Ticháčková, Kačka Kohoutová odešla do Liberce. O některých jménech se ještě jedná, ale přivítali jsme dvě americké hráčky a jednu Kanaďanku, které se zapracovávají do týmu. Pořád pracujeme na doplnění kádru jednou nebo dvěma hráčkami,“ upřesnil nový kouč Radim Vlček.

Neobvyklá je pak obměna na důležitém postu nahrávačky. Michaela Zatloukalová se totiž vrátila do mateřského Prostějova. A její náhrada? Klub nemusel chodit daleko, stala se jí totiž mladší sestra Zatloukalové Lucie.

ADAPTUJÍ SE AMERICKÉ POSILY?

U týmu jinak zatím zůstávají loňské opory Eva Svobodová či Lenka Kohoutová, klub si drží také obrovský talent Magdalénu Jehlářovou, která už by v nové sezoně měla patřit mezi důležité články týmu. Doplnit základní sestavu by měly i zámořské posily. Se zubřicemi se připravují dvě Američanky a Kanaďanka.

„Americká agentura, která má tyto volejbalistky na starosti, měla letní přípravný kemp v Mariboru, kam jsme se jeli podívat. Tři děvčata k nám přijela na zkoušku, trenérovi se líbila, takže jsme se dohodli,“ vysvětlil Lubomír Svoboda.

Ten už vloni sáhl po exotické akvizici. Stephenee Yancyová byla velkým příslibem, očekávání však nenaplnila a dříve než dokázala předvést něco pořádného ze svého umění, putovala zpět do Spojených států. Tentokrát by nic podobného hrozit nemělo.

„Stephenee měla velké problémy s adaptací a v rodině. I proto jsme rádi, že tu holky jsou tři, věříme, že se jim tady bude líbit,“ podotkl Svoboda.

Jak velkou pomocí příchod dívek zpoza velké louže bude, zatím těžko odhaduje i trenér Vlček. „Ještě je hodně brzo. Když jsem ty hráčky s vedením klubu vybíral, měl jsem nějaká kritéria, která splňují. Jsou pracovité, skromné a snaží se přizpůsobit. Pořád jsme menší klub, nemůžeme se rovnat Prostějovu nebo Brnu, co se týče nákupů. Takže ta kvalita nebude taková, na jakou jsou fanoušci zvyklí u cizinek v těchto klubech. Poctivou prací ale holky mohou trápit soupeře,“ uvedl bývalý asistent trenéra KP Brno.

Přerovanky ve čtvrtek sehrály první přípravný duel. Těžký test jim hned na začátek „školního roku“ rozdaly ty nejtěžší možné soupeřky z Prostějova. A Agelky Zubřicím dávaly před sezonou cennou lekci. „Splnilo to účel, rádi jsme si zahráli s takto kvalitním soupeřem. Výsledek není důležitý,“ zhodnotil mač kouč Radim Vlček.

Přerovské volejbalistky ale čekají v přípravě i přijatelnější týmy. „Další týden nás čeká dvoudenní turnaj v Nitře za účasti domácího, polského a rakouského týmu. Na dalších přátelských utkáních se domlouváme,“ řekl závěrem nový přerovský lodivod.

Aktuální soupiska Volejbalu Přerov Lucie Zatloukalová
Lenka Kohoutová
Magdaléna Jehlářová
Eva Svobodová
Makena Schoene
Megan Vander Meer
Michelle Gauthier
Julie Dostalíková
Anna Veselá
Barbora Šádková
Michaela Vodičková