„Škoda, že jsme nevyužili toho, že Olymp měl těžkou cestu a toho, že jsme se silným soupeřem vybojovali koncovku prvního setu. Nechápu, proč začneme mít strach po dvou nepovedených úderech. O tom si budeme muset promluvit,“ neskrýval rozčarování přerovský trenér Radim Vlček.

Po vyrovnaném úvodu si Přerovanky vypracovaly tříbodové vedení, které hostující kouč Mitáč nejprve smazal po oddechovém čase, po tom druhém už ale Zubřice šly i do pětibodového trháku. Ten však ještě prohospodařily. V krásné infarktové koncovce si oba týmy vypracovaly setboly, šťastnější nakonec byli domácí.

„Soupeře jsme v zápase sami nastartovali. Poprvé už v prvním setu, když vedeme 19:14, spadne nám ulívka, když na to ještě při time outu upozorňuji. To je nezodpovědnost jednotlivých hráček,“ kroutil hlavou Radim Vlček.

Olymp na druhý set postavil neprostupný blok a vypracoval si náskok. Ten navýšil až na jedenáct bodů. Zubřice už nedokázaly odpovědět. Důležitá třetí sada už byla mnohem vyrovnanější, Pražanky ale utekly v závěru a výsledek se rovnal předchozímu dějství – 17:25.

„Místo aby nás koncovka prvního setu nakopla, předvedeme zbabělost v útoku. Najednou prohráváme o šest a je panika. Jako by naše hráčky zapomněly, co je tým, bojovnost,“ zuřil Vlček.

Ve čtvrté sadě domácí úplně odešli na příjmu a Olymp se sedmibodovou šňůrou dostal do výrazného vedení. Trenér Vlček se pak svěřenky důrazně pokusil probudit při oddechovém čase a střídáním nahrávaček Zatloukalové za Tinklovou. Povedlo se mu to jen částečně. Počet bodů se opět zastavil na čísle 17.

„Jestli si některé hráčky myslí, že můžeme proti aspirantovi na první čtyřku hrát alibistické údery, tak proti takovému týmu jako je Olymp, tohle nestačí,“ uzavřel přerovský kouč.

Přerovanky už v sobotu čeká těžké hanácké derby na palubovce silného Prostějova.

Volejbal Přerov – PVK Olymp Praha (26, -17, -17, -17)

Nejvíce bodů: Ruseková 15, Davisová 13, Kukučová 8 – Černá 21, Denysovová 15. Rozhodčí: Slezák, Kubinec. Diváci: 239.
Přerov: Ruseková, Zatloukalová, Kukučová, Davisová, Oestereichová, Kotlabová, libero Vaňková. Střídaly: Tinklová, Kuželová, Semerádová, Šádková. Trenér: Radim Vlček.

Olymp: Šimáňová, Ovečková, Denysovová, Purchartová, Staňková, Černá, libero Pešková. Střídaly: Kalhousová, Smutná, Fomenková. Trenér: Stanislav Mitáč.