Olomoučanky proti Slavii po vyrovnaném úvodu zcela ovládly první set a zdánlivě směřovaly k rychlému vítězství. Jenže pak se domácí tým zasekl, přestal přijímat a servírovat a důsledkem bylo vedení soupeře 18:10. Slavia vyhrála druhý set hladce 25:17 a ve třetí sadě dlouho bojovala o klíčové vedení. Potom se ovšem domácí hráčky probraly, zlepšily hru, po dramatické koncovce zvítězily 25:22 a ve čtvrté části už si nenechaly výhru ujít.

„Mohli jsme tu uhrát lepší výsledek, ale museli bychom víc soupeře zatlačit servisem. Olomouc je ale doma tradičně silným protivníkem, navíc domácí měli snad dvacet bodových bloků, což je velmi mnoho. Výsledku je škoda, protože Olomouc stále hledá a konsoliduje nový tým a dalo se tu dnes něco uhrát,“ konstatoval trenér Slavie Jiří Vojík.

S hodnocením soupeřova kouče souhlasil i kormidelník Olomouce Jiří Teplý. „My vzhledem ke složení našeho týmu musíme klást důraz na obranu na síti. Máme řadu méně zkušených hráček, které dokáží odehrát výborný set a pak hned ten následující se spoustou chyb, což se projevilo i tentokrát. Po první sadě na nás přišla křeč, když navíc soupeř zkvalitnil servis a změnil útok. Naštěstí jsme se z toho ale postupně dostali a díky zlepšenému výkonu máme tři body,“ oddechl si Teplý.

V dalších extraligových kolech čeká olomoucké volejbalistky šňůra pěti venkovních zápasů. Ten první odehrají Hanačky ve čtvrtek 27. října od 17 hodin na palubovce nováčka extraligy SG Brno.

SK UP Olomouc – VC Slavia Praha 3:1 (14, –17, 22, 19)

Rozhodčí: Rychlík, Činátl. Čas: 91 minut. Diváků: 300.
SK UP Olomouc: Gregorová, Chalcarzová, Rutarová, Vanžurová, Honková, Nachmilnerová, libero: Maléřová. Střídala: Rašková. Slavia Praha: Smutná, Cebáková, Votrubcová, Vinecká, Neumannová, Suchoňová, libero: Steinerová. Střídaly: Caithamlová, Mezerová, Jeřábková.

Volejbalistky Šternberka měly v Přerově pokaždé dobrý nástup do setu, pak se ale vedení i vinou řady chyb v podání obou celků přelévalo ze strany na stranu. Rozhodující zlom nastal ve čtvrté sadě, v níž Přerov vedl 16:10, ale hosté šňůrou osmi bodů otočili a dokázali vyrovnat na 2:2. V tiebreaku nepomohly Přerovankám k vítězství ani dva mečboly, naopak ze dvou získaných bodů se po proměnění své druhé výhody radoval sokolský tým.

„První set jsme prohráli, ale pak jsme se adaptovali na zdejší halu a od druhého setu jsme hráli lepší volejbal. V závěru jsme měli asi trochu štěstí, možná i odvahy a bojovnosti,“ mínil šternberský lodivod Radomil Juřík.

Hodně rozzlobený a tedy i stručný byl po další porážce svého týmu trenér Přerova Vladimír Sirvoň. „Hrál se katastrofální volejbal slabé úrovně na obou stranách. Soupeř rozbil naši hru servisem,“ konstatoval.

Až do konce listopadu teď budou hrát volejbalistky Sokola před vlastním publikem. První ze šestice domácích zápasů v řadě se uskuteční ve čtvrtek 27. října, kdy se v hale Ecce Homo představí od 18 hodin mistrovský Prostějov.

Přerovský VK – TJ Sokol Šternberk 2:3 (17, –23, 18, –23, –15)

Rozhodčí: Blažek, Renčín. Diváků: 180.
Přerovský VK: Skřičková, Gáliková, Murčinková, Mátlová, Gambová, Rosenbergerová, libero: Dedíková. Střídala: Kohoutová. TJ Sokol Šternberk: Dřímalová, Oborná, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová, libero: Hronová. Střídala: Římská.

ADAM FRITSCHER