Už tak úzkou sestavu PVK kosí zranění, a tak kromě Chromečkové nehraje ani kapitánka Kotounová. Se sebezapřením nastupuje Mihálová, kromě níž se v základní sestavě objevily Goliášová, Mrázková, Nucová, Dřímalová, Dýčková a na liberu Hronová.

Už úvod zápasu naznačil, v jakém rozpoložení se oba týmy nacházejí, když se Univerzita velice rychle ujala vedení 5:1.

Domácí předvedli pár pěkných akcí, ale vždy, když měli šanci srovnat, zradila je špatná nahrávka, což přimělo domácího kouče poslat za stavu 6:11 na palubovku juniorku Skřičkovou. Olomoucký blok pak těžil z její nesehranosti se smečařkami a nepouštěl míče na svou stranu.

Náskok vysokoškolaček stále narůstal a po zvýšení na 16:9 se na hřiště vrátila Dřímalová. Olomoučanky v celém setu dominovaly a nakonec Přerov deklasovaly 25:10.

O poznání vyrovnanější partii viděli diváci ve druhém dějství. Oba týmy se v úvodu přetahovaly o každý bod, přičemž po esu Mihálové šli domácí do vedení 6:5.

Trojicí bodů v řadě pak Olomouc odskočila a uchovávala si mírné vedení. To zlikvidovala Mrázková, jež srovnala rychlíkem za hlavou na 14:14.

Vedení se pak přelévalo mezi oběma týmy, ale po chybách na příjmu nabídly Přerovanky hostům náskok 21:19.

Na to zareagoval trenér Sirvoň oddechovým časem, v němž chtěl připravit svěřenky na koncovku. Plány k útoku na zisk druhé sady se však rozsypaly jako domeček z karet, když po několika dalších špatných příjmech svítilo na tabuli skóre 20:24.

Dva setboly dokázaly hráčky PVK odvrátit, pak se ale trefila Dedíková, jež posunula Olomouc po výsledku 25:22 do vedení 2:0 na sety.

Třetí dějství začali domácí bojovným výkonem, přesto kvůli několika nepřesnostem v útoku prohrávali v technickém time-outu 4:8. Pohodové vedení, udržované univerzitou, se pokusil za stavu 8:14 narušit domácí lodivod oddechovým časem.

Ani to ale se skórem příliš neotřáslo a za stavu 12:19 mířili hosté ke dvěma bodům do tabulky. Zkoprnělé domácí hráčky hecovala Mrázková, které se podařilo pouze snížit na rozdíl pěti bodů.

Parádní nahrávky Gregorové a hlavně kompaktní blok nepřipustily žádné pochybnosti o dominanci hostí také ve třetím setu a dovedly Olomouc k zisku sady v poměru 25:19. Celý zápas ovládly Olomoučanky 3:0 na sety.

„V prvním sadě nás ještě poznamenal nepovedený výkon z utkání proti Brnu. Ve dalších dvou setech už byly některé i dobré věci. My uhrajeme tři čtyři dobré balony a poté bohužel následuje stejný a větší počet chyb,“ řek po další porážce kouč Sirvoň.

„Dnešním záměrem bylo především sehrát dobré utkání a zároveň se připravit na klíčové duel v sobotu 5. listopadu v Liberci,“ komentoval zápas přerovský kouč.

PVK Přerov Precheza – SK UP Olomouc 0:3 (-10, –22, –19)

Sestava PVK: Dřímalová, Goliášová, Dýčková, Nucová, Mihálová, Mrázková, libero Hronová – Skřičková, Gambová, Kapavíková.

Martin Vojáček, David Klein