Domácí vstoupili do zápasu výborně a v první čtvrtině se dostali do drtivého dvacetibodového vedení. V tu chvíli nikdo z přítomných ve slušně zaplněné Sokolovně asi nečekal, že by utkání ještě mohlo být jakkoliv dramatické. Lipník se ale dokázal probudit a do poločasu upravil skóre na 38:23.

Druhá půle pak patřila hostům. Ti se nadechli k velkému obratu. Na hřišti dominovali zejména ve třetí čtvrtině, která byla ze strany Přerova výrazně nepovedená. V polovině poslední části hry šel už Lipník poprvé v zápase do vedení. Od té doby si oba týmy vedení v utkání střídaly. Dramatická koncovka tedy byla na spadnutí.

Devět vteřin před koncem měli hosté pětibodový náskok a zdálo se, že obrat je dokonán. Po trojce přerovského Stibora se ale náskok hostů ztenčil na dva body. V poslední vteřině se míč dostal k domácímu Leitkepovi. Ten vykouzlil za zvuku závěrečného klaksonu nevídanou dalekonosnou střelu z vlastní poloviny, díky které Přerov zvítězil rozdílem jediného bodu.

Sokol Přerov tak nadále svádí boj o druhou příčku v tabulce oblastního přeboru střední Moravy s B-týmem prostějovských Orlů. Právě na jejich palubovce odehrají přerovští basketbalisté 9. ledna své další utkání. Lipník zůstává ve středu tabulky a za příštím utkáním jede do Šumperku.

SOKOL PŘEROV – BC LIPNÍK 63:62 (24:12, 14:11, 7:20, 18:19)

Nejlepší střelci: Leitkep 21, Děrda 19, Fridrišek 9, Stibor 5 – Pospíšil M. 18, Sedlařík 15, Školoudík 12, Pospíšil D. 5.

Autor: IVAN NĚMEČEK