„Cítil jsem, že svou osobou jsem spíše na přítěž operativnosti klubu, a proto jsem raději odstoupil,“ prohlásil.

Na oficiálních stránkách klubu se v týdnu objevila zpráva o tom, že odstupujete z funkce předsedy klubu. Kdy se tak stalo a proč?
Odstoupil jsem po delším zvažování na začátku letošního roku. Hned v prvním kalendářním týdnu jsem oznámil výboru, že odstoupím z funkce předsedy i z výboru, ale dál chci být nápomocen volejbalu, jak jen to bude v mých silách.
Největší důvody mého odchodu byly dva. V prvním případě časová vytíženost, kdy jsem vůbec neměl čas na klub, abych výbor nějakým způsobem řídil a věnoval se té práci. Nejsem ten, kdo by dělal věci jen napůl. Myslím, že činnost výboru mou absencí i trochu trpěla, protože jsem na to neměl z pracovních důvodů čas.
Kromě činnosti na radnici a v klubu mám i své další aktivity, jež jsem dělal už v minulosti a které mi zabírají volný čas o víkendech, tudíž volejbal byl opravdu navíc.
Druhý důvod byl ten, že jsem nechtěl komplikovat život jak klubu, tak sobě nějakým zbytečným napadnutím po stránce střetu zájmů. V pozici uvolněného radního se totiž dostávám do situací, kdy projednáváme různé otázky sportovců a sportovních klubů, a v pozici předsedy se mi zdálo, že by nebylo vhodné, abych působil v jakémkoliv sportovním klubu.

Jak často se výkonný výbor scházel, že jste na to neměl čas?
Důležité je připomenout, že výkonný výbor je sdružení fyzických osob, orgán, který řídí činnost klubu. Aby byl výbor akční, chtěl jsem ze začátku nastavit pravidlo, že se budeme scházet každých čtrnáct dnů či tři týdny. Ovšem prostor jsem k tomu absolutně neměl. Nebyl na to čas a dokonce jsme se jednou sešli až po dvou měsících. Cítil jsem, že svou osobou jsem spíše na přítěž operativnosti klubu, a proto jsem raději odstoupil.

V této funkci jste byl téměř rok a půl, tedy celou loňskou sezonu a část té letošní. Bylo to pro vás, respektive pro klub, úspěšné období?
Nastoupil jsem do klubu, který byl stabilizovaný a měl své výsledky. Vždy jsem tvrdil, že gró činnosti klubu leží v mládeži. Byla také potřeba troškou zprofesionalizovat klub a nastavit jiné podmínky pro první tým žen tak, aby se zlepšily jeho výsledky. Jsem toho názoru, že první tým je vzorem pro mládež a výkladní skříň klubu.
V minulé sezoně se podařilo ženám uhrát sedmé místo bez zásadních problémů s udržením, se kterými se potýkal v minulých letech. Juniorky navíc získaly bronzové medaile a kadetky skončily sedmé v konkurenci těch nejlepších týmů v zemi.
Klub funguje a má dobře našlápnuto jak personálně, tak organizačně.
Nebyl jsem ovšem ten, na kterém by činnost klubu ležela nebo s ním padala.
Při odchodu jsem slíbil, že budu nápomocen ať už z pozice své funkce, tak svými zkušenostmi ze sportovního hnutí.

Jak může vypadat taková spolupráce?
Těžko se to specifikuje. Konzultujeme určité věci a slíbil jsem, že když bude potřeba, tak přijdu i do výboru.

Jak jste sám sdělil, tak jeden z vašich důvodů odstoupení byl i možný střet zájmů. Ale co třeba předsednictví primátora Jiřího Lajtocha v hokejovém klubu ZUBR Přerov či jeho náměstka Dušana Hluzína v 1.FC Viktorie Přerov?
Já netvrdím, že to je úplně střet zájmů. Prostě jsem to tak cítil, že to není zrovna vhodné. Já naopak tvrdím, že to z právního hlediska střet zájmů není. Ale v té situaci, ve které jsem díky svému působení na radnici, se chci vyhnout jakýmkoliv konfliktům a možným spekulacím o něčem, co není pravda.

Co byste klubu, respektive holkám od přípravek až po první tým a trenérům, vzkázal či popřál do další práce?
Aby to, co se jim podařilo letos, kdy první tým zase udělal krůček k lepšímu umístění, a momentálně to vypadá, že by mohl hrát play-off z pátého místa, což je veliký úspěch, dotáhl do konce. Přeji jim co nejlepší umístění a aby se stabilizoval kádr a přišly nové posily.
Trenérům, mládeži a celému hnutí přeji, aby pokračovali v tom, co začali, tedy získávali mládež a vychovávali talenty pro to, aby se v nejvyšších mládežnických soutěžích minimálně udrželi.