Základní šestice domácích začala v obvyklém složení a po přímém bodu z podání nahrávačky Dřímalové se dostal papírový outsider do vedení. Pak se ovšem na Prostějovanky plně zkoncentrovaly a díky perfektnímu bloku, přes který se domácí nedokázali prosazovat, šly do vedení 6:1.

Hráčky PVK poté snížily, ale vinou zkažených servisů a horší nahrávky povolily hostům natáhnout vedení a za stavu 7:19 bral domácí kouč Sirvoň už druhý oddechový čas. Jeho svěřenkyně však pokračovaly v zajetých kolejích a utrpěly v prvním setu debakl 13:25.

V přestávce mezi sety si vzal Sirvoň slovo a pokusil se tým uklidnit. Jako politá živou vodou vstoupila domácí šestice do druhého dějství a díky pestré hře vedla v technickém timeoutu 8:6.

Hostující trenér Čada poslal na palubovku Kučerovou, která hru Prostějova výrazně oživila a společně se skvěle hrající Američankou Nnamaniovou se postaraly o otočení stavu na 12:10.

Od této chvíle udržovali hosté mírné vedení a mířili k zisku druhé sady. Atmosféru nejvyšší soutěže okusila také domácí juniorka Gambová, ale ani ta nepomohla k obratu. Favorit tak šel po výhře 25:21 do vedení 2:0 na sety.

Dřímalová zahájila třetí dějství podobně jako první, když si připsala přímý bod, avšak podobně jako v úvodu utkání se do vedení dostal Prostějov a po přesném zásahu Brazilky Valenteové svítil na ukazateli při technickém timeoutu stav 4:8.

Za stavu 8:13 již vypadalo vše beznadějně, Přerovanky se však nevzdaly a díky šňůře čtyř bodů za sebou srovnaly na 14:14. Následoval hostující timeout po kterém se trefila Valenteová a díky kvalitnímu servisu se hosté dostali zpět do vedení 20:16.

Přestože následoval oddechový čas na domácí straně, nedokázaly již hráčky PVK získat ani bod a prohrály ve třetím setu 16:25. Zápas tak skončil podle předpokladů 3:0 ve prospěch hostujícího týmu.

„Prostějov je velice kvalitní a já jsem rád, že si děvčata mohla zahrát proti týmu na evropské úrovní. Do utkání jsme šli s respektem, ale ne se strachem. Když se nám podařil servis, tak jsme se soupeřem chvíli dokázali držet krok. Kvalita však byla na straně prostějovských hráček, což rozhodlo,“ řekl po utkání kouč poraženého celku Vladimír Sirvoň.

PVK Přerov Precheza – VK Modřanská Prostějov 0:3 (-13, –21, –16)

Sestava PVK: Dřímalová, Goliášová, Kotounová, Nucová, Mihálová, Mrázková, libero Kapavíková – Gambová, Hronová.

Sérii domácích utkání tedy nezahájil Přerov dobře, ale s ekonomickým gigantem mezi extraligovými celky dokázal držet v několika úsecích krok a při troše štěstí mohl útočit i na zisk druhého setu.

Další domácí zápasy čekají volejbalistky v rychlém sledu: v sobotu s pražskou Slávií, v úterý pohár s Olomoucí a ve čtvrtek s Brnem, v sobotu liga opět s Olomoucí, a to všechno vždy od 18 hodin.