K poslednímu domácímu extraligovém utkání v letošním roce nastoupily přerovské volejbalistky v sobotu proti šesté Ostravě. Hráčky PVK už nutně potřebovaly prolomit dlouhou sérii bez vítězství, což se jim až překvapivě snadno podařilo a bodově se tak dotáhly na Liberec.

PVK Přerov Precheza – TJ Mittal Ostrava 3:0 (19, 17, 21)

Úvod zápasu byl z obou stran spíše opatrný, když se ani jeden z týmu nedostal do výraznějšího vedení. Po prvním technickém time-outu za stavu 8:7 se postavila na podání Mrázková a vydržela tam až do stavu 15:7.

Přerovskému fanouškovi dobře známý trenér Mittalu Leopold Tůma zkoušel prostřídat hráčky, bral si oddechové časy, nic z toho ale jeho svěřenkyním nepomohlo.

Na tabuli svítilo skóre 22:13 a volejbalistky PVK se už nejspíš viděly ve druhém setu. Soupeřky se ovšem nevzdaly a snížily na 22:17. Domácí kouč Vladimír Sirvoň pro jistotu dvakrát přerušil hru, aby děvčata uklidnil. Ty set nakonec dotáhly do vítězného konce 25:19.

Druhé dějství se už od začátku vyvíjelo příznivěji pro domácí barvy a při prvním technickém oddechovém čase to bylo 8:3.

Přerovanky pak dokonce vedly 12:4, ale vzápětí přišel herní útlum, když Mittal snížil na 14:10. Domácí však své soupeřky na menší rozdíl, než byly čtyři, nepustili a i druhou sadu se jim podařilo dovézt do vítězného konce, a to rozdílem osmi míčů.

Třetí set byl ze všech nejvyrovnanější. I když přerovská děvčata téměř neustále mírně vedla, Ostravanky byly na dostřel. Nejvíce kousaly v polovině sady, kdy se dokonce dostaly několikrát do vedení, vždy však jen jednobodového.

Zlom nastal, když za nepříznivého stavu 13:14 dokázaly volejbalistky PVK zaznamenat čtyři body v řadě, a tím si vytvořit důležitý náskok. Kouč Sirvoň ale ještě musel vzít oddechový čas, když soupeř snížil na 21:20.

Zbylou část utkání ale jeho svěřenkyně s bravurou zvládly. Třetí set vyhrály 25:21 a celkově tedy porazily Ostravu hladce 3:0, čímž přenechaly o skóre poslední příčku Liberci.

Sestava PVK: Dřímalová, Goliášová, Kotounová, Nucová, Mihálová, Mrázková, libero Kapavíková.

„Byl to velmi dobrý kolektivní výkon. Pokud se nám podařilo udržet kvalitní servis, odtlačili jsme soupeře od sítě. Středem hrát nemohl, což nám vyhovovalo. Na druhou stranu se nám dost dařilo na bloku, tím že Ostrava útočila proti dvojbloku. Myslím, že i v obraně jsme zahráli slušně a rozhodně jsme předvedli lepší hru, než soupeř. Hráli jsme rychle, dynamicky, v obraně to bylo dobré, slušně se přihrávalo, v podstavě každá činnost byla na dobré úrovni.“

„Pro mě je nejdůležitější to, že se nějakým způsobem vyhrálo, protože tým už opravdu potřeboval pozvednout sebevědomí a přes svátky se nám tak bude lépe připravovat,“ řekl po protržení černé sérii porážek kouč přerovského celku Vladimír Sirvoň.

Hráčky PVK čekají do konce roku ještě dva zápasy. Ten první odehrají už tuto středu na palubovce v Olomouci, kam jedou ke čtvrtfinálové odvetě Českého poháru, a ten druhý je čeká v neděli 20. prosince, kdy hrají v Brně s reprezentačním výběrem juniorek.