A dařilo se jim i tentokrát. Celé utkání kontrolovali a na své konto si připsali první důležité vítězství v boji o udržení.

První branka padla hned v úvodní minutě, když se o ni z trháku postaral domácí Vyjídák a naznačil tak, že domácí budou udávat tempo hry. Ti šli v 9. minutě do výraznějšího vedení 6:3 a svůj mírný náskok si udržovali.

Od 23. minuty své vedení gól po gólu navyšovali a ve 26. minutě dosáhlo svého maxima, a to při skóre 17:10. Poté přerovští hráči do poločasu mírně polevili, závěrečnou pasáž čtyř minut vyhráli Frýdečtí 4:1 a stáhli tak alespoň tři branky z náskoku na poločasových 18:14 pro domácí.

Po změně stran se dlouho dobu rozdíl ve skóre pohyboval kolem čtyř až pěti branek a zdálo se, že Sokoli utkání v poklidu dotáhnou do vítězného konce. Ovšem neříkej hop, dokud nepřeskočíš!

V závěrečné desetiminutovce hosté zabrali a pomalu stahovali svou ztrátu. Přerovští však pod rozdíl dvou branek nešli a dotáhli zápas k zaslouženému vítězství. Poslední branku utkání vsítili hosté se závěrečným klaksonem a upravili tak na konečných 29:28 pro Sokol HC Přerov.

Na vítězství přerovských barev se podílel celý tým, dva jedinci však jasně vyčnívali, a to postrach soupeře v přerovské brance Jiří Bavlnka, který svůj tým držel skvělými zákroky a v útoku Martin Kavka, nejlepší střelec utkání s 11 brankami na svém kontě.

Sokol HC Přerov – SKP Frýdek-Místek 29:28 (18:14)

Nejlepší střelci: Kavka 11/5, Valášek 4, Bechný 4 – Hojník 8/3, Vacula 5, Vala 3, Hes 3. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3, vyloučení: 5 – 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 231.

Ohlasy po utkání:

Václav Straka (asistent trenéra SKP Frýdek-Místek): „Byla vidět nervozita z obou stran, dost technických chyb, nervozita v zakončení a my jsme na to hlavně v prvním poločase doplatili. Měli jsme problémy s obrannou fází, a když se nám podařilo soupeře ubránit, tak jsme toho nedokázali využít ke skórování. Poločas jsme prohrávali o čtyři branky a následně změnou obrany jsme se dostali do utkání, bohužel dlouhý čas druhého poločasu jsme se nedokázali dostat na dostřel menší, než těch čtyř branek. Soupeř náskok dlouho držel, a to naše snížení přišlo už pozdě.“

„Kdybych to celé shrnul, tak z naší strany tam bylo obrovské množství technických chyb a nedůraznost v útoku. Domácí celý zápas vedli, takže je to jejich zasloužené vítězství.“

Richard Buček (asistent trenéra Sokol HC Přerov): „Na obou týmech bylo vidět, že si uvědomují důležitost utkání. Bylo dramatické s hodně technickými chybami na obou stranách. Rozhodlo asi to, že se nám podařilo v tom prvním poločase si vybudovat sedmibrankový náskok. Ve druhé půlce nás pak soupeř hodně tlačil. Dělali jsme moc chyb v obraně, takže postupně snižoval. V podstatě se opakovalo utkání ve Frýdku, jenže v opačném gardu, tam jsme dotahovali my, dnes dotahoval soupeř.“

„Jsem rád, že jsme to první utkání zvládli, protože to byl pro nás hodně důležitý zápas především z psychické stránky, protože ty dva body ztratit doma pro každé družstvo bude znamenat, že si akorát tak zadělává na problémy. Každý bude chtít doma vyhrávat, z venku se budou velice těžko body vozit.“

„Myslím, že soupeř nás dnes prohnal víc, než dost, ale jsem rád, že jsme to udrželi. Musím poděkovat hráčům, že přesto, že udělali hromadu chyb, tak to vítězství udrželi.“

Přerovští házenkáři tak vstoupili do bojů o udržení tou správnou nohou a odpoutali se tak od Frýdku-Místku na 3 a od Dvora Králové dokonce na 4 body. Další utkání je čeká v sobotu 3. dubna ve Třeboni, u jednoznačného favorita na vítězství ve skupině o 9. – 12. místo.