Otrokovické ženy opustil Lukačovič po podzimu.

„Přestalo se mi to tam líbit. Nastaly nějaké změny, s nimiž jsem moc nesouhlasil, tak jsem to ukončil. Pak se mi ozval předseda Žeravic pan Zubík, jestli bych neměl zájem. Váhal jsem, ale nakonec jsem na to kývl a od 15. ledna jsem do toho šel,“ prozradil zkušený kouč.

A jeho příchod okamžitě přinesl ovoce. Žeravice na podzim získaly pouhé dva body. S jarem ale přišel do týmu svěží vánek a hned v prvním kole se zablýskalo na lepší časy. V utkání s vedoucím MHK TAEDA Karviná nechybělo moc a Žeravice braly body (27:29). V dalším kole už Lukačovičův celek porazil venku aktuálně devátý Uničov.

KLUCI TRÉNUJÍ, HERNĚ VYPADÁME LÉPE

„Přišel Tomáš Herda, je velice šikovný, dva roky ale nehrál házenou. Začal chytat Karel Magrla, tito dva přišli, kluci začali trénovat, chodí jich na trénink plný počet. Máme trénink třikrát týdně a hoši mají větší zájem. Je to dobré, co se týče tréninkové morálky a docházky. Herně vypadáme taky lépe,“ hledal trenér příčiny viditelného zlepšení formy.

V neděli to však Žeravicím na domácí palubovce nevyšlo. V hale TJ Spartak Přerov přivítaly další tým ze středu tabulky – Luhačovice. Přes vedení z prvního poločasu o dvě branky se soupeři podařilo srovnat. V závěru pak Žeravice mohly mrzet nevyužité šance při vyloučení dvou hostujících hráčů. V té době naopak rozhodl soupeř.

„Celý zápas jsme vedli, až posledních deset minut jsme nezvládli kvůli technickým chybám a neproměňování šancí. Tam se to lámalo. Soupeř potrestal každou naši chybu,“ hodnotil duel Lubomír Lukačovič.

Zoufat ale Sportovní klub nemusí. Na jedenáctou Lesanu Zubří ztrácí tři body, na Sokol Ostrava čtyři. „Za Luhačovice hrálo pět lidí ze Zlína, kteří v ten samý den hráli první ligu. Naším cílem je se zachránit. Musíme sbírat bodík po bodíku,“ má jasno Lukačovič.

V příštím čeká jeho svěřence existenční souboj na palubovce desátého Sokolu Ostrava. Doma se Žeravice opět představí 23. března, kdy hostí druhý tým tabulky ze Vsetína.

SK Žeravice – TJ Sokol Luhačovice 24:26 (15:13)

Branky: Kupec 7/1, Suchánek 7, Zedek 3, Janeček 2, Študent 2, Herda 1, Kobert 1, Loučka 1 – Březovský 7/3, J. Černocký 6/1, O. Černocký 4, Slovák 2, Kolařík 2, Mikulka 2, Vavrys 1, Novosad 1, Krajča 1. Rozhodčí: Jaroň, Vala. Branky ze 7m hodů: 1:4. Vyloučení: 7:8 (ČK: Březovský, Novosad, oba Luhačovice). Diváci: 72.