Nosková v pátek zvítězila ve třetím kole kvalifikace nad Ruskou Anastasií Zacharovovou, neoblíbenou to soupeřkou. „Porazila mě letos na turnaji v Kazachstánu, navíc ji nemám ráda ani jako člověka. Chtěla jsem ji porazit,“ prozradila Nosková v rozhovoru pro Tenisový svět.

Její výhru 6:2 a 7:5 sledovala v hledišti i Lucie Hradecká. Nyní už je jasné proč. „Jsme v kontaktu a je možné, že spolu budeme hrát debla. Nečekala jsem ji tam, jsem ráda, že mi napsala. Znala jsem ji jako jednu z hlavních aktérek Fed Cupu,“ váží si Nosková nové spolupráce.

Nyní už je jasno. Vycházející hvězda Linda Nosková bude hrát po boku velezkušené Lucie Hradecké první kolo deblu proti legendárním sestrám Williamsovým, které společně do čtyřhry nastoupí po více než čtyřech letech.

Pro Noskovou další nezapomenutelný zážitek, vždyť o Sereně mluví dlouhodobě jako o svém největším tenisovém idolu.

„Je od začátku můj největší idol. Snažím se jít v jejích stopách,“ řekla například po loňském triumfu na juniorském Roland Garros.

Zápas proti Sereně a Venus Williamsovým odehraje Linda Nosková ve středu. O den dříve ji čeká první kolo singlu. V českém derby vyzve 24letou Marii Bouzkovou, s níž má čerstvou zkušenost ze semifinále Livesport Prague Open. To zkušenější tenistce podlehla 6:7 a 3:6. Že by další odplata?

„Díky tomu, že jsem tady úplně poprvé, je to speciální. Budu si to pamatovat jako jeden z nejkrásnějších zážitků. Navíc cítím, že v každém kole hraji lépe,“ zmínila Nosková.