V Přerově tak vítězka juniorského French Open oslavila svůj největší dosavadní titul mezi profesionálkami. „Stavím to hned za triumf na Roland Garros,“ přitakala po vítězství na domácí „šedesátce“.

Do nedělního finále vstoupila bez respektu a jakékoliv nervozity, soupeřce povolila první míč až za stavu 30:0 ve druhém gemu. Bývalá 59. hráčka světa se však postupně dostala do hry, za stavu 5:3 nenechala českou naději sadu dopodávat, srovnala na 5:5 a v tiebreaku uzmula první set pro sebe.

Ve druhé sadě viděla zaplněná tribuna u hlavního kurtu čtyři brejky v řadě. V klíčovém devátém gemu ovšem Nosková předvedla několik neskutečných úderů, Rumunce vzala servis a set dopodávala.

Rozhodovalo se tak ve třetí sadě. Přerovská hráčka se dostala do vedení 3:1 a 40:0 při podání Ignatikové, která však ještě předvedla poslední velký vzdor a vrátila se do hry. Nosková si však za podpory domácího publika došla pro svůj třetí titul na okruhu ITF.

„Vypadalo to, že polevila. Pro mě bylo hlavní, že jsem ji brejkla za stavu 1:1 a pak si podržela servis. Jsem ráda, že jsem si v koncovce třetího setu hodně pomohla servisem,“ ohlížela se Nosková. „Byl to hodně fyzicky i psychicky vyčerpávající zápas. První set jsem nedokázala dohrávat gemy, ale nějak jsem se z toho nepoložila. Začala jsem od druhého setu od znova,“ popsala.

Svěřenkyně Tomáše Krupy si v Přerově užívala také přítomnost rodiny a nejbližších. „Je skvělé, že jsem hrála doma. Všichni mi tu fandili od rána a vlastně celý týden,“ usmívala se. Do žebříčku WTA si připsala 110 bodů a získala finanční odměnu 9142 amerických dolarů (bezmála 200 000 korun).

Čtyřhru v Přerově ovládl již v sobotu brazilsko-britský pár Alvesová, Greyová.